Головні події в Харківській області 8 травня

Ворог завдав авіаударів на Куп’янському напрямку

  • Попередньої доби від двох авіаударів постраждали Гряниківка та Вільшана.
  • Також по області росіяни гатили з артилерії та мінометів. Спроб ворожого наступу не було.
  • На Слобожанському напрямку ворожі війська купчаться біля кордону.
  • Тривають важкі бої за Бахмут та Мар’їнку. Там, а також на Лиманському та Авдіївському напрямках ворог зосереджує основні зусилля.
  • Загалом протягом минулої доби було відбито 55 атак супротивника на зазначених ділянках фронту. За добу Сили оборони України ліквідували 540 рашистів.

Обстріли росіян на Харківщині спричинили поранення вісьмох людей

  • Дві ракети С-300 учора вдарили по Балаклії, троє із сімох постраждалих госпіталізовані. Пошкоджено територію автопарку. У Бугаївці, що на Чугуївщині, поранено літню жінку, її теж госпіталізовано, стан середній.
  • Внаслідок обстрілів села Вовчанські Хутори Чугуївського району пошкоджено щонайменше три приватні будинки та автомобіль.

росія вчергове масово атакувала мирні українські міста

  • 35 ударних безпілотників летіли з Півночі, українські захисники знищили їх всі.
  • Також близько опівночі російські окупанти атакували Одещину із бомбардувальників Ту-22м3.
  • Усього здійснили вісім пусків з окупованого Криму. Частину ракет вдалось збити. Є влучання у склад одного з продовольчих підприємств і по рекреаційні зоні на Чорноморському узбережжі, сталися пожежі.
  • У Святошинському районі Києва впали уламки БПЛА, пошкодивши фасад житлового будинку та автівки. Поранень дстали п’ятеро людей. Також у столиці пошкоджено резервуар дизельного пального та автомобілі на стоянці. Ймовірно, через уламки пошкоджена газова труба — виникла пожежа, її загасили.

День пам’яті та примирення

7 травня 1945 року був підписаний Акт воєнної капітуляції Німеччини, який набув чинності 8 травня. З цієї нагоди цього дня у багатьох містах Європи та США відбулися велелюдні святкування. Однак на вимогу Кремля 8 травня у Німеччині був підписаний ще один Акт, що дублював документ, підписаний раніше, — такий собі сталінський каприз.

Для України Друга світова війна стала тяжким випробуванням, адже саме на нашій території розгорталися найтрагічніші події світового протистояння. Наша держава — одна з тих, що зазнали найбільших людських і матеріальних втрат у цій безжальній війні.

За різними даними, нацисти вбили понад п’ять мільйонів цивільних і 3–4 мільйони військових українців, — пише Армія FM. Нацисти зруйнували та спустошили приблизно 700 українських міст та 28 000 сіл. Понад сім мільйонів наших співвітчизників воювали проти Німеччини у лавах військ союзників і були на передовій від самого початку до остаточної Перемоги.

Читайте також

Total
0
Share