Цього року Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM відбудеться онлайн 2–6 вересня.
https://www.youtube.com/watch?v=MwIgZSKWvhc&feature=youtu.be
Фестиваль LINOLEUM з’явився у 2014 році. Щороку захід пропонує учасникам та відвідувачам переглянути найкращу національну та світову анімацію, відвідати спеціальну освітню програму і взяти участь у воркшопах представників анімаційної індустрії країни та світу. Головна мета фестивалю – просувати незалежну анімацію в Україні.
Майданчиком для перегляду фестивалю стане медіасервіс MEGOGO, де глядачі зможуть переглянути анімаційні роботи учасників конкурсних програм, тематичних підбірок та спеціальних показів безкоштовно.
Усі конкурсні покази об’єднанує тема – Стати людиною.
“Чи достатньо лише існувати, щоб вважати себе людиною? Чи для цього потрібно щось зробити? Тема фестивалю поставила переді мною багато запитань, на які я спробував відповісти у жартівливій формі”, – коментує ідею трейлеру Микита Лиськов.
Переможців у трьох категоріях (міжнародний конкурс, український конкурс і конкурс комерційної анімації) визначатимуть режисери, продюсери, куратори та аніматори з усього світу.
Микита Лиськов – режисер і художник із Дніпра. Фільм Микити “Кохання” (2019) став першим українським номінантом на престижному Міжнародному фестивалі анімаційних фільмів в Ансі. Разом із Микитою Лиськовим анімаційні фільми з міжнародного конкурсу оцінюватимуть Тюнде Фолленбрук і Сандер Йоон.
Тюнде Фолленбрук – працює продюсеркою великої нідерландської анімаційної студії Studio Pupil і курує Амстердамський анімаційний фестиваль KLIK. Сандер Йоон – режисер анімації з Естонії. Його фільми Velodrool (2015), Moulinet (2017) та Sounds Good (2018) показали і відзначили на світових фестивалях анімації.
До конкурсу комерційної анімації увійдуть кращі рекламні ролики, трейлери та кліпи (загалом 27 фільмів). Переможця в цій категорії визначатимуть Брітт Райс, Ґерта Зело та Олександр Трегуб.
Брітт Райс – незалежна режисерка та аніматорка з Бельгії. Її перший короткометражний фільм “Кетрін” брав участь у понад 200 світових фестивалів і здобув 50 нагород. Ґерта Зело – директорка виробничого відділу TED-Ed, де вона контролює виробництво понад тисячі анімаційних короткометражних фільмів. Олександр Трегуб – дизайнер, засновник школи Projector і видавець медіа Telegraf.Design. Брав участь у створенні візуальної айдентики Міністерства освіти і науки України, альтернативного логотипу Києва, редизайну Українського Інституту, курував редизайн Музея Ханенків.
До складу журі українського конкурсу увійшли Олександр Бубнов, Євген Бойцов і Єгор Олесов. Цьогоріч до національної категорії відібрали 13 фільмів.
Олександр Бубнов – режисер та аніматор комедійних анімаційних фільмів. Євген Бойцов працює у Франції, зокрема був головним аніматором пілотного епізоду Les Culottées (2018) для студії Silex Films, створив сторіборд для повнометражного фільму “Неймовірні пригоди Марони” (2019) та зрежисував два епізоди серіалу для паризької опери Monsieur Onde (2019). Єгор Олесов – СЕО анімаційної студії Animagrad, співзасновник Digital Cinema Ukraine та Postmodern. Єгор продюсував анімаційні повнометражні фільми “Викрадена принцеса” (2018), “Мавка. Лісова пісня” (у виробництві), “Роксолана” (у розробці) та телесеріал “Ескімоска” (2012).
Більше про фестиваль:
Цього року фестиваль проходитиме за підтримки Українського культурного фонду. Організатор – анімаційна студія Animagrad. Партнер фестивалю – Goethe-Institut в Україні.