Фахівці з супроводу ветеранів: про що нова програма Мінветеранів

Міністерство у справах ветеранів України замість помічників ветерана готуватимуть фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих людей. Зокрема, вони працюватимуть у громадах Харківщини. Наразі шукають кандидатів та кандидаток на цю посаду. Охочі можуть заповнити і подати заявки на Платформі «е-Ветеран» до 30 жовтня включно.

Фахівців набирають у шістьох районах Харківщини: Богодухівському, Ізюмському, Берестинському, Лозівському, Харківському й Чугуївському. Нині громадам потрібні 42 таких фахівці.

Про це Радіо «Накипіло» розповів заступник міністерки у справах ветеранів та учасник бойових дій Руслан Приходько. За його словами фахівець із супроводу ветерана — це людина, яка «має бути озброєна всіма необхідними знаннями про усі можливості для захисника або захисниці, які повертаються у цивільне життя, а також для їхніх родин і родин полеглих військовослужбовців та військовослужбовиць». Ключовою вимогою до кандидатів та кандидаток на посаду фахівців із супроводу ветеранів є наявність вищої освіти не нижчою рівня бакалавр за галузями знань: «Освіта/Педагогіка», «Соціальні та поведінкові науки», «Право», «Охорона здоров’я», «Соціальна робота», «Публічне управління та адміністрування».

Раніше на посаду фахівців із супроводу ветеранів могли подаватися винятково ветерани та ветеранки. Утім цю вимогу зрештою скасували. Це через те, що не кожен захисник і захисниця, з різних причин, бажають працювати на відповідних посадах. Не зважаючи на те, що серед них є велика кількість вмотивованих людей, у певних громадах таких бажаючих не виявилося. Тому ця вимога залишається пріорітетною для кандидатів, але не обов’язковою, — розповів Руслан Приходько.

«У разі, якщо на одну посаду на рівних умовах претендуватимуть дві людини, захисник, ветеран, ветеранка або член його родини, член родини загиблого і просто цивільна особа, то однозначно перевага надаватиметься безпосередньо ветеранові. І це навіть закріплено рішення уряду відповідного, яке регламентує взагалі весь цей порядок. Натомість є багато вмотивованих людей, які не мають відповідного статусу, проте мають досвід роботи в даній сфері. Зокрема багато в громадському секторі тих, хто працює з ветеранами в госпіталях тощо», — пояснив спікер.

Що буде входити в обов’язки фахівця із супроводу? 

  • інформувати ветеранів війни, демобілізованих осіб, членів їхніх сімей щодо отримання статусів, послуг та соціальних гарантій, отримання житла, реабілітації, працевлаштування, юридичної підтримки тощо;
  • контролювати потреби ветеранів, збирати аналітику та готувати звіти про надані послуги;
  • надавати кризову психологічну допомогу;
  • бути поряд, коли це потрібно.

Детальніше про вимоги до кандидатів можна прочитати тут.

Читайте також

Total
0
Share