В Ізюмі до поліції звернулися ще 12 місцевих мешканців. Всі вони розшукують близьких, які пропали безвісті. Слідчі перевіряють, чи можуть вони бути серед жертв масового поховання в Ізюмі.
Тимчасова окупація Ізюму тривала з 07 березня до 10 вересня 2022 року. П’ять місяців збройні формування рф здійснювали масовані обстріли міста та його околиць з різних видів зброї, убивали та катували місцевих мешканців. Після звільнення оборонці та правоохоронці знайшли велике масовове поховання в лісі, це жертви російської агресії. Богатьох з них ховали безіменними.
«На теперішній час з місця масового поховання в Ізюмі вилучено 449 тіл, зокрема 7 дітей ідентифікована переважна більшість осіб, залишаються не ідентифікованими 66 осіб», – розповіла заступниця начальника відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров’я особи, Слідчого управління ГУНП України в Харківській області Оксана Олійник.
Задля встановлення анкетних даних неідентифікованих загиблих проводяться слідчі дії. Загалом 1 всі хто й наразі звернувся до поліцейських, змогли здати зразки ДНК. Для цього у четвер працювала мобільна лабораторія. Вперше здавали аналізи троє громадян: двоє чоловіків шукають рідних братів, жінка розшукує батька.
72-річна Любов Григорівна прийшла повторно, щоб дізнатися, коли вона може поховати свого брата. За даними криміналістів, порівняння аналізів не дало збігів. Слідчі, враховуючи поважний вік бабусі, викликали патрульних і разом з нею поїхали додому, щоб взяти для аналізу особисті речі загиблого.
Про результати досліджень слідчі повідомлять заявників по телефону.
Якщо ваші родичі або знайомі під час окупації перебували в Ізюмі і ви втратили з ними зв’язок, звертайтеся до поліції за телефоном 102, або до найближчого територіального підрозділу.