До участі в конкурсі на посаду директора Театру імені Пушкіна в Харкові допустили всіх кандидатів

14 січня відбулося додаткове засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду директора Харківського академічного російського драматичного театру імені О. С. Пушкіна.

На минулому засіданні 10 січня комісія не підтримала проходження в другий тур конкурсу п’ятьох із восьми претендентів, зокрема Світлану Олешко, засновницю театру «Арабески». Її кандидатуру відхилили через те, що Олешко не подала документи, які підтверджують рівень володіння українською мовою.

Окрім Світлани, комісія не допустила до наступного етапу конкурсу ще чотирьох претендентів. Члени комісії мали зауваження щодо відсутності стажу роботи у сфері культури юриста Олега Свиридова, сумніви у здатності виконувати обов’язки актора Андрія Гапановича та претензії до відсутності печатки на атестаті про середню освіту музикантки Алли Карчевської. Вікторії Пономаренко члени комісії висунули зауваження: вона подала документи на два дні пізніше за дедлайн.

Пройшли у другий етап конкурсу три кандидати: Сергій Москаленко, Інга Лобанова, Наталя Мисенко.

Світлана Олешко заявила, що її не допустили незаконно. Вона володіє українською мовою, вивчала її в середній школі та під час навчання на філологічному факультеті Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

«На мій погляд, це не просто формальне рішення, а бажання деяких членів комісії прибрати мене з конкурсу і навіть не дати висловитися», — упевнена Олешко.

Світлана вважає: недопуск може бути пов’язаний із тим, що вона хоче «трансформувати театр російської драми в сучасний європейський театр».

Після недопуску Олешко на її підтримку виступили «Коаліція дієвців культури» та співавторка закону «Про забезпечення засад функціонування української мови як державної» Ірина Подоляк.

Юрист Олексій Головін, який представляє інтереси Олешко, каже, що на цьому етапі конкурсу кандидати не повинні надавати документи, які підтверджують рівень володіння українською мовою.

«У Законі України “Про культуру” прописано порядок: як відбувається конкурс на обіймання посади керівника закладу культури. У статті 214 є вичерпний список документів, які подає кандидат на посаду, щоби його було допущено до конкурсу. У списку немає документа, що підтверджує володіння українською мовою. Усі документи із обов’язкового списку Світлана подала», — зазначив Головін.

На думку Олексія Головіна, така ситуація могла виникнути, бо Закон «Про культуру» у його нинішній редакції було прийнято до набрання чинності Законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та він не передбачав його вимог. Через це у юристів могли виникнути різночитання: чи включати до списку документи, які б підтверджували рівень володіння претендентами українською мовою.

При цьому Головін зауважує, що серед членів комісії не було юристів і вони не могли оцінювати законність або незаконність включення документа.

«Напевно, за процедурою було би правильно, щоби комісія повідомила кандидата про відсутні документи. Це могли б передбачити за умовами конкурсу. Звичайні людські стосунки: ви побачили, що людина не має документа, який повинен бути, повідомляєте кандидату та надаєте йому можливість подати цей документ. Для цього є підстави в законі “Про культуру”: там йдеться, що кандидата повинні терміново повідомити про відсутність документа в пакеті».

12 січня облрада оголосила про проведення додаткового засідання комісії, яке відбулося 14 січня.

До участі у наступному етапі конкурсу допустили всіх вісьмох претендентів, які подали документи, зокрема Світлану Олешко.

«Комісія ухвалила, що Олешко може не приносити ці документи до моменту, поки не постане питання щодо її прийняття на посаду. Якщо вона чи ще одна кандидатка (Алла Карчевська — прим. ред), до чиїх документів були такі ж претензії, виграє конкурс, то має принести документи про володіння українською мовою», — прокоментувала членкиня конкурсної комісії Вероніка Склярова.

 

 

 

Читайте також

Total
0
Share