Для українських дітей за кордоном введуть особливий формат навчання

Уряд запроваджує новий формат навчання для школярів, що перебувають за кордоном. Він діятиме в окремих дистанційних школах в кожній області. Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Такі учні й учениці вивчатимуть по 6–8 годин на тиждень український компонент шкільної програми. Решту предметів вони зможуть опанувати у школах країн, де наразі проживають. Цю частину навчання їм зарахують автоматично. За словами прем’єра, наразі за межами України перебуває близько мільйона дітей.

Про формати навчання в Україні

Водночас школи в Україні зможуть проводити уроки в очній, змішаній формі або онлайн. Формат навчання обиратиме місцева влада залежно від безпекової ситуації. 

«З боку ОВА має бути регулярний моніторинг безпекової ситуації в громадах. Там, де є загроза життю чи здоров’ю дітей, офлайна, тобто очного навчання – не буде», — підкреслив Денис Шмигаль.

Наразі 68% освітніх закладів мають укриття різного типу. Це дозволяє розмістити там 4,7 мільйона дітей та вчителів.

«Але цього недостатньо. Місцева влада повинна діяти активніше. Гроші на укриття уряд виділив ще в квітні: 1,5 мільярда гривень. Найбільша потреба в укриттях — на Харківщині, Херсонщині, Миколаївщині, у Дніпропетровській та в Одеській областях», — зазначив прем‘єр.

У  2023 році планують облаштувати майже 1,5 тисяч укриттів. Загалом потрібно збудувати 5,4 тисячі сховищ, які мають відповідати критеріям надійності, безбар’єрності та енергоефективності. 

Про доступність освіти

В Україні 330 тисяч дітей потребують підвезення до шкіл. Уряд спрямував громадам понад мільярд гривень на придбання шкільних автобусів через систему публічних закупівель Prozorro. Наразі укладені договори на 440 автобусів. 

«Частина транспорту вже прибула на місця, до вересня більшість закупівель буде завершена. Але у Вінницькій області та на Закарпатті закупівлі взагалі не розпочалися. Треба терміново пришвидшуватися», — додав прем’єр.

Також 300 шкільних автобусів надали партнери з країн Євросоюзу.

Як вчитимуться діти на Харківщині

У регіоні 11 шкіл, 18 садочків та п’ять вищих навчальних закладів готуються до змішаної форми навчання, якщо пройдуть перевірку на безпечність укриттів.

Тим часом міська влада в Харкові облаштовує в метрополітені класи для проведення уроків у змішаній формі.

«Просто хочу, щоб ми швидше перемогли»: як волонтерять діти Харківщини

Читайте також

Total
0
Share