Держбюджет на 2025 рік: що в пріоритеті

Кабінет міністрів затвердив проєкт держбюджету на наступний рік. Урядовці очікують доходи на рівні 2 трильйонів гривень, а видатки — 3,6 трильйона. Про це повідомив прем‘єр-міністр Денис Шмигаль.

На що витрачатимуть кошти?

Найбільше грошей прогнозують на оборону, на неї заклали щонайменше 2,22 трильйона видатків. Порівняно з 2024 роком, сума збільшилася на понад 400 мільярдів гривень. Цьогоріч уряд заклад на сектор оборони і безпеки один трильйон і майже 693 мільярди гривень — це становить 22,1% внутрішнього валового продукту (ВВП).

Другий пріорітет — соціальна підтримка. 

  • 400 мільярдів урядовці заклали на соціальний захист, зокрема пенсії та субсидії.  
  • 211 мільярдів — на охорону здоровʼя. 
  • майже 170 мільярдів —  на освіту.

Якщо порівняти з цьогорічним бюджетом, то урядовці у 2025 році зменшать фінансування освіти (на 2024 рік заклали 179,1 мільярда) та соціального захисту (цьогоріч — 469, 9 мільярда), але збільшать видатки на охорону здоров‘я (цьогоріч — 203,4 мільярда).

        Третій пріоритет — підтримка регіонів та бізнесу. Зокрема, передбачені дотації та субвенцій громадам, кошти на програми пільгового кредитування та гранти для підприємців. Також буде продовжена програма гуманітарного розмінування та програма доступного кредитування житла «єОселя». Проте скільки саме заклали коштів на цей напрямок у проєкті на 2025 рік, прем‘єр не уточнив.

        Денис Шмигаль обіцяє, що в бюджеті реалізують нову модель управління публічними інвестиційними проєктами, яка зробить капітальні видатки більш прозорими та ефективними. Зокрема, пріоритетом буде відновлення, енергетичні проєкти та реалізація нової ветеранської політики.

        Загалом урядовці очікують, що надходження у 2025 році стануть на чверть більшими за цьогорічні. Адже доходи в законі про держбюджет-2024 затвердили на рівні трильйона 571,5 мільярда гривень. Видатки також відрізняються: 3,4 трильйона у 2024-му проти 3,6 мільйона у 2025-му.

        Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

        Читайте також

        Total
        0
        Share