Питання, яке хвилює багатьох після перейменування вулиць.
Для всіх громадян:
Згідно закону, зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Тож громадянам не треба змінювати ні паспорт, ні інші документи для засвідчення особи, ні дані про прописку.
Якщо маєте паспорт старого зразка (книжечка), новий штамп про реєстрацію не потрібен.
Що стосується власників паспорту у вигляді ІD-картки, можете отримати витяг із реєстру територіальної громади. Цей документ підтверджує ваше місце проживання (перебування) або інформацію про відсутність таких відомостей.
Для отримання витягу необхідно звернутися до органу реєстрації або місцевого центру надання адміністративних послуг, чи за бажання згенерувати його через застосунок «Дія».
Витяги з реєстру територіальної громади, отримані онлайн або в паперовій формі, мають однакову юридичну силу.
Так само Закон не передбачає внесення змін після перейменування вулиці до свідоцтва про право власності, про право на спадщину, в договір купівлі-продажу, дарування тощо. Зміни до цих документів власник майна може внести за бажання – якщо захоче продати, подарувати чи передати у спадок своє майно.
Заяву про внесення змін у зв’язку зі зміною назви вулиці можна подати особисто або за довіреністю. Оновлення вносить орган державної реєстрації прав на нерухоме майно.
Для підприємців:
Водночас для юридичних осіб та ФОП перейменування вулиці є зміною їх розташування, тому необхідно внести зміни в установчі документи та відомості про фізичну особу-підприємця.