Чому всі говорять про новий вірус з Китаю?

Що сталося?

У грудні 2019 року в китайському місті Ухань, де живуть 11 мільйонів людей, спалахнула вірусна пневмонія. У січні 2020-го китайська влада офіційно визнала, що це невідомий коронавірус, який може передаватися від людини до людини. Його назвали 2019-nCoV.

23 січня китайські ЗМІ повідомляють про понад 620 інфікованих людей, 17 з них загинули. Випадки захворювання реєструють і за межами Китаю — в США, Росії, Південній Кореї, Тайвані, в Японії та Таїланді. Всесвітня організація охорони здоров’я наразі підтвердила 9 смертельних випадків.

Китайська влада закрила Ухань на карантин: у місті не працюють вокзали, аеропорт і кінотеатри, не функціонує громадський транспорт. Від жителів вимагають не виходити на вулицю без марлевих пов’язок.

Всесвітня організація охорони здоров’я скликала екстрену нараду експертів: з’ясувати, чи є епідемія коронавіруса причиною для оголошення міжнародної надзвичайної ситуації.

Так, а цей вірус взагалі небезпечний?

Китайські власті припускають, що осередком спалаху вірусу став ринок морепродуктів в Ухані: його закрили для відвідування з 1 січня 2020 року. Зразки, взяті на ринку, дали позитивний результат на 2019-nCoV.

Вчені вважають: це вірус тієї ж сім’ї, як той, що спровокував епідемію атипової пневмонії в Китаї в 2002 році. Як правило, люди інфікуються коронавірусами від тварин, але 2019-nCoV передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом.

За даними дослідження китайських вчених, 2019-nCoV — це гібрид коронавіруса, який раніше знаходили в організмі кажанів, та іншого невідомого вірусу. Поки не встановлено, яка тварина стала витоком інфекції, але дослідники підозрюють, що люди могли заразитися від змій на ринку.

Як мені не заразитися?

Вірус ще мало досліджений, немає ані тестів для його визначення, ані вакцини. За словами заступника міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, від моменту зараження до появи перших симптомів зазвичай проходить від двох до дванадцяти днів.

Український МОЗ рекомендує уникати контактів з людьми, у яких проявляються симптоми ГРВІ, та з тваринами на фермах або в дикій природі, а також частіше мити руки. Якщо ви відчуваєте, що незабаром захворієте — постарайтеся максимально скоротити контакти з іншими людьми, користуйтеся одноразовими серветками, коли кашляєте або чхаєте, і не підходьте близько до співрозмовників.

 

 

Читайте також

Total
0
Share