Чому над Харковом висить смог

З 30 серпня 2024 року жителі Харкова та області скаржаться на запах паленого і димку у повітрі. Як розповів Артем Астахов, начальник Головного управління ДСНС України у Харківській області, це сталося через велику кількість пожеж на Харківщині. 

За минулий тиждень, за даними ДСНС, на Харківщині 498 загорянь в екосистемах. У 23 випадках горіли ліси. 

Одна з наймасштабніших лісових пожеж, площею понад 1200 гектарів, вирує зараз в Оскільській громаді на Ізюмщині, куди прийшла з Донецької області.

Вогонь перекинувся на село Студенок, там евакуюють жителів. З 300 будинків у селі знищені вже 150. Пожежу гасять 275 пожежників, від неї вже постраждали місцева жителька та співробітник ДСНС.

За словами Астахова, великі пожежі в екосистемах Харківщини виникли також у районах виїзду на Липці до Бобрівки та дороги на Старий Салтів. На цих територіях велись бойові дії та ґрунти там можуть бути заміновані, тому гасити пожежі тут — особливо складно.

«Це сільгоспугіддя, які вже третій сезон не експлуатувалися, їх не орали й нічого не сіяли. Там дикоростучі рослини по плече. Безумовно, виникнення там пожежі не дає нам можливості їх ліквідувати тими методами, як ми це робили в довоєнний час.

Виходити там на ґрунт – це однозначний ризик, загроза для наших співробітників. Спостерігаючи, де йде фронт горіння, ми бачимо детонацію і вибухи», — сказав Астахов.

У Кутузівці 31 серпня почалась пожежа, що згодом підійшла до села Бобрівка неподалік від Харкова. Її гасіння також було ускладнене щільною замінованістю територій навколо.

«При гасінні пожежі нерідко спостерігалася детонація, вибухонебезпечних предметів. Вдень 1 вересня вогонь підійшов до дачного кооперативу та населеного пункту Бобрівка. Рятувальники запобігли розповсюдженню полум’я на приватні оселі», — розповів очільник ДСНС.

Ще одна пожежа виникла 23 серпня у лісах під Балаклією. Через п’ять днів пожежники змогли локалізувати її на площі 125 гектарів. Під час гасіння на міні підірвався автомобіль ДСНС, двоє рятувальників отримали поранення.

60 загорянь в екосистемах Харківщини спричинили російські обстріли. Причиною решти пожеж стали звичайні люди. У селі Залізничні Бірки на Чугуївщині 89-річна жінка 29 серпня спалювала суху траву навколо власної садиби. Згодом вогонь перекинувся на інший сухостій і почалась пожежа загальною площею у вісім гектарів. Рятувальники, загасивши полум’я, знайшли на згарищі тіло жінки.

Астахов нагадує, що за самовільне випалювання рослинності або її залишків в Україні передбачена адміністративна відповідальність. Звичайних громадян можуть оштрафувати від 3060 до 6120 гривень, на посадових осіб накладають штраф від 15 300 до 21 420 гривень. За знищення чи пошкодження вогнем лісу або поля настає кримінальна відповідальність, винним можуть призначити штраф від 91 800 гривень до 153 000 гривень, та посадити у в’язницю на строк від двох до п’яти років.

Якщо через підпал загинули люди чи тварини, або наступили інші тяжкі наслідки — винного можуть позбавити волі на строк до десяти років.

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share