7 червня Кабінет Міністрів ухвалив зміни до постанов, що регулюють військовий облік та мобілізацію. Розповідаємо коротко про нововведення.
Бронь працівників оборонної промисловості та енергетиків
Підприємства, які працюють на потреби оборони та у сфері енергетики, зможуть бронювати 100% працівників.
Хто підпадає під нововведення:
«Крім того, ми збільшуємо терміни бронювання працівників критичних підприємств із 6 місяців до року, дозволяємо бронювати військовозобов’язаних незалежно від віку, військового звання чи ВОС, навіть якщо вона дефіцитна. А також запроваджуємо електронне бронювання», — розповів заступник Міністра економіки Ігор Фоменко.
Бронювання працівників у «Дії»
Уряд підтримав постанову щодо запуску електронного сервісу бронювання на порталі «Дія». Зараз керівники організацій та установ повинні подати заяви на бронь співробітників до ОВА чи профільного міністерства лише у паперовій формі.
На першому етапі забронювати співробітників онлайн зможуть критично важливі підприємства та компанії, які працюють на потреби Сил оборони. Потім перелік розширять.
Послугу планують запустити орієнтовно на початку липня, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Як працюватиме бронь на порталі «Дія»?
Працівник отримує відстрочку від призову на військову службу на 12 місяців або на термін дії договору.
За бажання людина зможе отримати й паперове підтвердження броні. Обидва формати матимуть однакову силу, зазначає Кабмін.
«Як і раніше Міністерства та ОВА визначають підприємства критично важливими, подають дані на перевірку Міноборони й лише опісля в Мінекономіки. Мінекономіки самостійно не визначає, які компанії мають бути заброньовані, які ні. А проводить перевірку правових підстав надання відстрочки та видає наказ на бронювання», — розповів Ігор Фоменко.
Військовий облік для українців за кордоном
Українці призовного віку, військовозобов’язані та резервісти, що перебувають за кордоном понад три місяці, зможуть стати на військовий облік не тільки в терцентрах комплектування та соціальної підтримки. Це також можна буде зробити через закордонні дипломатичні установи України.
Також уряд прибрав з переліку документів, що підтверджують право на відстрочку від призову, вимогу про подання висновку лікарсько-консультативної комісії про потребу в постійному догляді для осіб з інвалідністю ІІ групи.
Бронь для рятувальників та поліцейських
Уряд погодив бронювання 90% працівників ДСНС та Нацполіції, які підлягають мобілізації. Більше про це — за посиланням.
Зміни стануть чинними після того, як будуть опубліковані в тексті Постанови Кабміну №76.