Темпи зростання цін виявилися нижчими за прогноз Національного банку Базова інфляція в березні сповільнилася до 4,2%.
Сирі продукти харчування
Дешевшали яйця через нарощування виробництва. Високі минулорічні врожаї підтримували й падіння цін на цукор, борошно та крупи.
Овочі борщового набору також дешевшали з огляду на м’які погодні умови взимку та активізацію продажу продукції зі сховищ. Завдяки теплій зимі зменшилися витрати на вирощування та збереження тепличної продукції, що вплинуло на зниження вартості помідорів та огірків. Зменшувалися й ціни на цитрусові та банани. Водночас вартість картоплі, буряка та яблук залишалася високою.
Темпи зростання цін на м’ясо надалі знижувалися, передусім завдяки дешевшим кормам. Подорожчання свинини сповільнилося через низький попит та посилення конкуренції між постачальниками, а м’яса птиці – через нарощування виробництва. Повільніше зростала вартість сирого молока на тлі збільшення пропозиції від приватних домогосподарств і зниження внутрішнього попиту.
Алкоголь, пальне, ліки
Ціни на алкогольні напої і надалі зростали повільніше. Натомість зростання цін на фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання пришвидшилося.
Подорожчання пального насамперед пов’язано з логістичними труднощами, що позначилися передусім на вартості автомобільного газу, а також зі зростанням світових цін на нафту.
Оброблені продовольчі товари
Подорожчання оброблених продовольчих товарів сповільнилося до 5,3%. Вторинні ефекти від минулорічних врожаїв стримували зростання цін на хліб, борошняні та кондитерські вироби. Залишалася дешевшою, ніж торік, соняшникова олія, а зростання вартості окремих олійних продуктів сповільнилося.
Натомість ціни на кисломолочні продукти та масло зростали швидше, ніж у лютому. Це може пояснюватися зниженням пропозиції дешевшої імпортної продукції та збільшенням окремих виробничих витрат бізнесу.
Прискорилося й зростання цін на окремі товари тривалого зберігання, зокрема чай, шоколад, на тлі вищих витрат бізнесу на логістику через блокаду кордонів.
Непродовольчі товари
Ці товари дешевшали (на 0,9%) переважно завдяки зниженню цін на одяг та взуття. Повільніше дорожчали послуги закладів громадського харчування та готелів.
Водночас швидше зростала вартість амбулаторних, транспортних послуг, експлуатації власних транспортних засобів і послуг салонів краси.