Бойові медики без медосвіти зможуть переливати кров, якщо пройдуть навчання

Відтепер переливати кров зможуть не лише люди з медичною освітою, а й військовослужбовці, які пройшли відповідне навчання. Таке рішення ухвалив Кабмін.

Для цього Міністерство охорони здоров’я розширює спеціальну навчальну програму з основ трансфузійної терапії. Вона відповідає стандартам НАТО та дозволяє здобути навички з переливання універсальної першої мінус групи крові. Тренінг можна буде пройти на базі визначених центрів крові. 

«Таке рішення уряду значно розширює коло людей, які можуть проводити трансфузію цільної крові на фронті. Переважно допомогою пораненим на передовій та їхньою евакуацією до стабпунктів або шпиталів займаються люди з відповідними навичками й досвідом, втім, без медичної освіти. До того ж реалії війни та сучасні протоколи надання першої медичної допомоги на полі бою, зокрема TCCC, передбачають процедуру заміщення крововтрати, що можна забезпечити переливанням цільної крові. Її будуть проводити в автомобілі під час евакуації пораненого до стабілізаційного пункту або госпіталю», — зазначає пресслужба міністерства. 

За даними МОЗ, крововтрата є причиною понад 60% смертей на полі бою, яким можна було б запобігти. Вчасне переливання цільної крові або її компонентів може суттєво зменшити цей відсоток, оскільки дозволить виграти час на доставлення пораненого до найближчого госпіталю. 

Як стати донором крові?

Надійні й сталі запаси крові та її компонентів потрібні завжди. Донорська кров може врятувати життя не лише військовим, але й цивільним, які постраждали внаслідок розв’язаної росією війни проти України. 

Аби стати донором, потрібно записатися до Центру служби крові. Якщо у вашому населеному пункті їх немає, можна зателефонувати до найближчого до вас Центру крові або до районної лікарні та з’ясувати: коли саме у вашому регіоні працюватиме виїзна бригада, що проводить забір крові.

Де в Харкові та області можна здати кров

Читайте також

Total
0
Share