На сьогоднішній сесії міськрада ухвалила бюджет на наступний рік. Це було останнє засідання депутатів старого скликання.
Планується, що в 2021-му доходи та витрати бюджету Харківської територіальної громади[efn_note]У результаті децентралізації територія Харкова визначена як Харківська міська територіальна громада [/efn_note] складуть 15,6 мільярда гривень.
У цю суму входить освітня субвенція з держбюджету (2,074 мільярда), субвенція на продовження Олексіївської лінії метрополітену (310 мільйонів), а також додаткова дотація для компенсації доходів, які місцеві бюджети недоотримали через наданих державою пільг на сплату земельного податку суб’єктам космічної діяльності та літакобудування (299,2 мільйона).
Пріоритетні напрямки
У бюджеті закладено 325,1 мільйона на будівництво двох станцій метро в бік вулиць Державінської та Одеськіої та покупку рухомого складу для метрополітену. На придбання тролейбусів, спецтехніки та машин для комунальних підприємств місто планує витратити понад 200 мільйонів, на реконструкцію зоопарку — 177,4 мільйона, а на реконструкцію будівель під ЦНАПи [efn_note]Центри надання адміністративної допомоги[/efn_note] в районах Харкова — 113,8 мільйона гривень.
Інфраструктура та благоустрій
На будівництво та ремонт доріг міськрада розраховує перерахувати 809,2 мільйона гривень, на капремонт житлових будинків — 697,8 мільйона, на будівництво та ремонт інженерних комунікацій — 490,7 мільйона, а на реконструкцію спортивних майданчиків в школах і дитсадках міста — 97,2 мільйона.
На програму розвитку міського електротранспорту планується витратити 246,2 мільйона. А ще 110 мільйонів — на підвищення безпеки дорожнього руху.
Для обслуговування та реконструкції парків, скверів, зон відпочинку, газонів та квіткових клумб планується виділити 702,6 мільйона гривень. Ще 17,3 мільйона витратять на підтримку та ремонт міських фонтанів.
Фінансова підтримка КП «Центральний парк культури і відпочинку ім. М. Горького» обійдеться жителям міста у 271 мільйон гривень.
Освіта, медицина та соціальна сфера
На фінансування різних напрямків соціальної сфери передбачено 490,2 мільйона.
На освіту планується перерахувати 5,44 мільярда гривень. З них 3,37 мільйона виділять для забезпечення роботи освітніх установ.
На охорону здоров’я розраховують витратити 459,9 мільйона гривень. З них на утримання міських медзакладів направлять 124,3 мільйона, на придбання медобладнання — 81,9 мільйона, на ремонт приміщень — 24,9 мільйона, на харчування пацієнтів — 10,6 мільйона. На придбання медикаментів передбачено 37,4 мільйона (18,9 мільйона витратять на препарати для хворих на рідкісні захворювання).
На сесії міськради депутат Ігор Черняк заявив, що в проекті бюджету на 2021 рік скорочено фінансування соціальної сфери. Так, на медицину закладено на 23 мільйони менше, ніж у 2020 році.
«Більш того, деякі сфери у нас взагалі недофінансовані: то, що виділяється на харчування пацієнтів в лікарню — у минулому році 11 мільйонів, у наступному — 10 мільйонів. Якщо ми подивимося на заходи на підтримку бізнесу, то ми їх не побачимо в проекті, проте знайдемо дофінансування об’єктів, які вже були відкриті в минулому році», — заявив Черняк.
Без підтримки не залишилося й комунальне ЗМІ «Харьковские известия». Місто профінансує видання на 15 мільйонів гривень.