БФ «Рокада»: хто може отримати допомогу на Харківщині

Благодійний фонд «Рокада», який двадцять один рік надає підтримку й допомогу біженцям і вимушено переміщеним особам (ВПО), а також є виконавчим партнером Агентства ООН у справах біженців, уже три місяці працює у Харківській області. 

За цей час різнопланову допомогу отримало майже 500 жителів місцевих громад, вимушених через війну покинути свої домівки. У фонді розповідають, що переважно це різні категорії населення, але більшість із них — самотні люди, старші за шістдесят років.

У вечірньому етері Радіо «Накипіло» менеджерка проєкту БФ «Рокада» Анастасія Огороднік розповіла, що з лютого 2022 року представники фонду надавали підтримку вимушено переміщеним особам. З початком повномасштабного вторгнення невеликий офіс розрісся до одинадцяти осередків у західних і північних областях України.

«Із 2024 року ми й далі активно розвиваємося. Заходимо вже в нові регіони. Безпосередньо із цього року почали підтримувати ще й Харківщину, Дніпропетровщину, Запоріжжя і Херсонщину. Думаю, ми точно на цьому не зупинятимемося, а будемо зростати й покривати ще більше областей нашої країни», — зазначила менеджерка «Рокади».

Основні напрями роботи фонду — це надання психологічної, соціальної, юридичної підтримки ВПО, надання послуг із транспортування, зокрема перевезення маломобільних осіб. У «Рокаді» працюють із людьми, постраждалими від гендерно зумовленого насильства.

Фонд надає ВПО непродовольчу допомогу у вигляді наборів для облаштування спальних місць. А ще прихистки можуть отримати пральні, сушильні машини й холодильники.

Крім того, нині у фонді надають підтримку в оцінюванні пошкоджених унаслідок війни будівель.

«Працюємо з підрядниками, надаємо такі першочергові матеріали. Безпосередньо, коли відбувається удар, забезпечуємо перші набори швидкого реагування, щоб люди мали змогу хоч якось тимчасово дати раду тим наслідкам, які, на жаль, бувають», — уточнила пані Огороднік.

Координатор харківського осередку благодійного фонду «Рокада» Артем Сашко зазначив, що в Харкові «Рокада» реалізує проєкт із підтримки колективних центрів. До того ж представники фонду надають психологічну, соціальну, юридичну допомогу, підтримку й обслуговування колективних центрів, допомогу із захисту дітей, а також моніторинг потреб.

Фахівці фонду виїжджають безпосередньо в постраждалі громади. Нині вони працюють у Нововодолазькій, Зміївській і Слобожанській громадах. У планах «Рокади» — охопити своєю підтримкою і допомогою дедалі більше постраждалих громад. 

Гаряча лінія фонду в Харківській області: +38 (067) 120-92-03. Дзвінки приймають із 9:00 до 18:00.

Адреса офісу: Харків, вулиця 23 Серпня, 11А.

Читайте також

Total
0
Share