У Харківській області поступово впроваджують безбар’єрні рішення в усіх нових та реконструйованих освітніх закладах і укриттях. Це не просто питання доступності — мова йде про створення рівних умов для всіх учасників освітнього процесу, незалежно від фізичних можливостей.
Роботи ведуться відповідно до Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні та чинних будівельних норм. Харківська обласна військова адміністрація координує цей процес спільно з керівниками громад.
На сьогодні в області 485 шкіл мають хоча б часткові ознаки безбар’єрності. Зокрема, у 149 з них встановлено зовнішні пандуси, а 336 забезпечують вільний доступ до будівель. У 103 навчальних закладах облаштовані інформаційні покажчики для людей з інвалідністю, які вказують на альтернативні виходи. У 463 школах встановлено кнопки виклику чергового, 224 заклади обладнано тактильними дошками, а 137 мають поручні з обох боків сходів на вході.
У п’яти школах вже встановлені ліфти для дітей з інвалідністю, ще один ліфт змонтовано під час реконструкції ліцею в Чугуєві. Крім того, у восьми закладах функціонують підйомні платформи на вході, а ще у дев’яти встановлено безпечні підйомні системи в укриттях.
Безбар’єрність в освіті — це також про доступ до якісного навчання для дітей з особливими освітніми потребами. Сьогодні в області працюють 1212 інклюзивних класів, у яких навчаються понад тисячу таких учнів. Ці зміни спрямовані на те, щоб кожна дитина — незалежно від стану здоров’я чи обставин — мала рівні можливості для навчання в безпечному й доступному середовищі.