Апеляційний суд залишив навіднику ракет на ХОВА довічне ув‘язнення

Полтавський апеляційний суд залишив без змін вирок 39-річному Денису Панікарову, який корегував удари росіян по Харкову. Він отримав довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. 

У лютому-квітні 2022 року зрадник ходив по місту, опитував місцевих та збирав інформацію про ЗСУ та цивільну інфраструктуру міста. 28 лютого він надіслав кураторці координати Харківської обладміністрації. Також він передав адреси головного офісу фірми ХАДО та ще низку адрес у місті, які потім були обстріляні російською армією. 

Харків‘янин спілкувався через заборонену в Україні соцмережу «ВКонтакте» з двома жінкам, які працюють на російські спецслужби. Одна з них нині проживає у москві, у 2014 році вона була в медсестрою в лавах так званої «днр». Інша кураторка мешкає у санкт-петербурзі та очолює проросійську організації «Спасём Донбасс».

Правоохоронці затримали Дениса Панікарова у липні 2022 року.  Під час слідства у нього постійно змінювались версії, проте свою вину так і не визнав.

Затриманий казав, що начебто випадково знайшов на якомусь форумі логін та пароль до акаунту у мережі «вконтакте», заходив у профіль, щоби переглядати новини, фільми та пости, оскільки мав родичів на території рф і йому були цікаві новини. Чоловік стверджував, що повідомлень нікому не відправляв, кому належав профіль — він не знав, жінки, яким скидались координати, йому не знайомі. Акаунт у мережі зареєстрований за номером телефону Панікарова, але зловмисник нібито цим номером давно не користувався. Харків‘янин говорив, що акаунт могли зламати.

Торік 13 листопада Київський райсуд Харкова призначив Денису Панікарову довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Це був перший такий вирок у місті за наведення російських ударів.

Денис Панікаров у суді. Фото: Суспільне Харків

Суд визнав винним харків‘янина: у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану; виправдовуванні збройної агресії рф проти України; незаконному поводження зі зброєю, бойовими припасами. 

Перед засіданням суду підозрюваний відповів журналістам, що не хоче залишатися в Україні та хотів би, щоби його обміняла росія.

Захист Полікарпова подав апеляцію на рішення суду. Цього 28 серпня Полтавський апеляційний суд її розглянув та залишив вирок без змін.

Про удар по Харківській обладміністрації

1 березня 2022 року російські військові націлили дві крилаті ракети на Будинку рад, де розташовувалися Харківська обладміністрація та облрада. На той момент там перебували добровольці тероборони, військові, волонтери. Через терористичну атаку загинула 31 людина.

Будівля внаслідок вибуху частково зруйнована.

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share