7 лютого. Цей день в Україні та світі

7 лютого 1483 року в Римі вийшла перша друкована книга українського автора

Це була праця професора Болонського університету Юрія Дрогобича «Прогностична оцінка поточного 1483 року». Непересічна особистість, син солевара став європейським вченим: Юрій Михайлович під латинізованим ім’ям Джорджио да Леополі («Георгій зі Львова») був доктором філософії, медицини, читав лекції з астрономії.

Юрій Котермак Дрогобич

У 31 рік він був обраний ректором школи медицини і вільних мистецтв при університеті. За змістом книга — астрологічний календар. Автор аналізує розташування небесних світил, оцінює небесні явища та робить передбачення земних подій, воєн. Незважаючи на астрологічний характер, у книзі є точні прогнози місячних затемнень, фаз Місяця, руху планет, вперше вказані координати міст Польщі, Литви і Західної України. У трактаті автор подає відомості з різних природничих наук. Юрій Дрогобич турбується долею людства, оспівує розум, який людину звеличує над світом, дає їй могутню владу. 

Ілюстрація: spadok.org.ua

7 лютого 1906 року народився Олег Костянтинович Антонов, творець української авіації

Він вписаний в історію не лише українського, а й світового авіабудування: за життя конструктор створив 52 планери та 22 літаки. І тут потрібно дивитися не лише на сухі цифри, а враховувати, що майже всі літаки стали серійними. Їхня якість відмінна і доведена роками експлуатації. Завдяки його зусиллям в Україні сформувалася потужна конструкторська школа.

Олег Антонов

Антонов — талант і геній, чия любов до авіації втілилася в унікальних велетнях українського неба, в легендарних «Руслані» та «Мрії». Це була обдарована, багатогранна людина: Олег Костянтинович був художником, писав вірші. Він дуже любив Київ, за роки життя в Україні перейнявся нашими цінностями. Антонов у непрості радянські часи допомагав українським дисидентам, використовуючи своє високе положення і зв’язки в партійних колах.

Олег Антонов

Він підписав у 1965 році так званий «Лист 78-ми» з протестом проти політичних репресій творчої інтелігенції та дискримінації української літератури. Олег Антонов докладав неймовірних зусиль по відновленню пам’яті Ігоря Сікорського в історії авіації України, виступав на захист Ліни Костенко та Василя Стуса.

Фото з відкритих джерел


https://nakipelo.ua/6-lyutoho-tsej-den-v-ukraini-ta-sviti/

Читайте також

Total
0
Share