7 березня 2022 року російські агресори пошкодили будинок «Слово» та Художній музей
Цього дня Харків знов обстрілювали вкрай варварським способом. Дісталося житловим масивам Салтівки та Олексіївки, у П’ятихатках та в районі ХТЗ. Вибухами зачепило ринок «Барабашово». Були зруйновані будівлі в історичному центрі міста: на вулицях Гіршмана, Чернишевській, Алчевських, Мироносицькій. Внаслідок обстрілів руйнувань зазнав будинок «Слово». Загарбники пошкодили Художній музей: там понівечило вікна, вибило скло, засипало цеглою зали. Експонати не пошкоджено, бо їх перенесли у безпечні місця.
Наші військові знищили кілька військових баз рф і велику кількість особового складу на підступах до Харкова. Було ліквідовано генерал-майора ворожої армії Віталія Герасимова, нагородженого медаллю «За повернення Криму». А ще затримали пілота збитого російського винищувача, що робив авіанальоти на місто.
Заступник голови ХОДА Роман Семенуха повідомив, що окупанти пропонували йому «не доводити ситуацію до гуманітарної катастрофи» і почати переговори про передачу влади в області. Семенуха опублікував скріншот переписки, де відповів так, як українські прикордонники на острові Зміїний — російському військовому кораблю.
«Я онук тих, кого росіяни вбивали голодом у 32-му, я онук тих, хто пережив Другу світову, я звичайний українець, який робить свою роботу. Нас мільйони, нескорених. Перемога скоро!»
7 березня 1932 року народився Володимир Дахно, художник, аніматор, автор славнозвісних мультфільмів про козаків
Перша серія «Як козаки куліш варили», де Володимир Дахно виступив у ролі режисера та сценариста, вийшла у 1967 році. Мультсеріал отримав величезну популярність, а харизматичні герої стали народними улюбленцями. Головні герої — три козаки: спритник, коротун і силач, Грай, Око і Тур. Вони кмітливі та сміливі: Око помічає загрозу, Грай розігрує стратегію, а Тур вирішує проблему.
Популярною була серія «Як козаки у футбол грали», що вийшла за два роки до завоювання Кубка київським «Динамо», ніби предрікши успіх. Воротар Банніков згадував, що перед кожною грою всією командою дивилися на удачу цей мульт. Усього вийшло дев’ять мультфільмів «Як козаки…». Герої стали національними символами, їх малюють на одязі, муралах, побутових речах, іграшках. А в 1991 році Володимиром Дахно створив із ними перший повнометражний український анімаційний фільм «Енеїда» за мотивами поеми Івана Котляревського.
«Я намалював трьох запорожців на манер трьох мушкетерів. Один вийшов кругленький, маленький, інший — худий і довготелесий, третій — молодець, який пашить здоров’ям. Потім мені казали, що я дуже точно передав у цих персонажах український характер».
Фото: Укранімафільм
6 березня. Цей день в Україні та світі