3 січня. Цей день в Україні та світі

today

Сторіччя тому Україна перебувала у полум’ї визвольних змагань: між «білими», «червоними», «зеленими» та патріотичними національними загонами. 3 січня 1918 року Київ зайняв корпус січових стрільців Євгена Коновальця, що означало перемогу повстання Директорії під головуванням Володимира Винниченка. 
А через рік, 3 січня 1919 року, війська російської Червоної армії захопили Харків і встановили владу Тимчасового радянського уряду на чолі з Георгієм П’ятаковим. За кілька днів Україна отримала офіційну назву: Українська Соціалістична Радянська Республіка (УСРР).

3 січня — день пам’яті митрополита Київського, святителя Петра, який був родом із Волині. І це не лише дата в церковному календарі: цей святенник XIV сторіччя прославився завдяки великій кількості подвигів. Був митрополитом у нелегкі часи, протягом яких йому довелося під татарським ярмом переконувати людей сповідувати слово Христа та берегти свою релігію.

Сьогодні важлива дата нашої дипломатичній історії: 3 січня 1992 року Україна встановила дипломатичні стосунки з США.

3 січня у світі відзначають Міжнародний день здоров’я та душі. Знаменує це свято увагу до добробуту та здоров’я людини. Велику роль в цьому відіграє зв’язок душі, розуму та тіла. Початок року — і, можливо, саме настав час проаналізувати власні переконання, цілі, емоції, звички, дії та духовний досвід.

У цей день в світі відзначаються інші веселі й різноманітні свята: День бенгальських іскор і гірляндних вогнів, День народження соломинки для коктейлів, День жінок в рок-н-ролі, Свято сонного дня.

Фото: Олег Архангородський

3 січня 1895 року народився Борис Миколайович Лятошинський, український композитор, симфоніст. Його вважають засновником сучасної української музики. Він взагалі один із найбільших новаторів ХХ сторіччя. Причому в усіх жанрах: від симфонії до хорової мініатюри та обробки народної пісні. 
З ім’ям Лятошинського пов’язаний розвиток української музики радянських часів і пам’ять про його талант, мужність і чесність. У важкі часи він виховав не одне покоління українських композиторів. Школа Лятошинського — це шана індивідуальності, свобода пошуку, тому така талановита й різноманітна творчість його учнів.

Фото: Український інтерес

3 січня 1994 року народився Сергій Величко (позивний «Чілі») — ветеран полку «Азов». Був одним із лідерів харківських фанатів, які захистили Євромайдан від проросійських тітушок у 2014 році, відтоді брав участь у бойових діях на Сході України. Зараз він — командир розвідувально-диверсійного підрозділу «АЗОВ Харків» у складі спецпідрозділу «KRAKEN» та звільняє Харківщину від російських окупантів. «Чілі» —  сильний подразник для російських загарбників, оскільки він є автором всесвітньо відомої кричалки харківських фанатів «Путін-Хуйло».

Фото: Вікіпедія

2 січня. Цей день в Україні та світі

Читайте також

Total
0
Share