22 червня Україна вшановує пам’ять жертв війни

22 червня в Україні відзначають День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Саме цього дня у 1941 році нацистська Німеччина напала на Радянський Союз, а Україна стала одним із головних театрів бойових дій Другої світової війни.

Для нашої країни ця війна обернулася мільйонами загиблих, окупацією, депортаціями та масштабними руйнуваннями. За даними Українського інституту національної пам’яті, загальні демографічні втрати України внаслідок Другої світової війни становили 10,4 мільйона людей, з яких майже вісім мільйонів — це безпосередні людські втрати, а ще 2,4 мільйона — ненароджені через наслідки війни. Втрати цивільного населення оцінюють у 5,2 мільйона осіб.

Українці воювали на різних фронтах і в різних арміях антигітлерівської коаліції. За даними Українського інституту національної пам’яті, лише у складі Червоної армії служили близько сімох мільйонів жителів України.

На території України відбувалися одні з наймасштабніших битв війни. Тут тривали бої за Київ, Одесу, Харків, Севастополь, Дніпро. Україна також стала місцем масових злочинів нацистського режиму. За оцінками істориків, під час Голокосту на території сучасної України було вбито близько 1,5 мільйона євреїв.

Війна залишила по собі й величезні матеріальні втрати. За оцінками істориків, на території України було зруйновано сотні міст і селищ, близько 30 тисяч сіл, тисячі підприємств, лікарень, шкіл та об’єктів інфраструктури. Після завершення війни без житла залишилися понад десять мільйонів людей.

Сьогодні ця дата для українців має особливий зміст. Понад 80 років потому Україна знову змушена боротися за свою незалежність і переживає втрати, руйнування та воєнні злочини. День скорботи нагадує про ціну, яку українці заплатили за перемогу над нацизмом, і про те, до чого може привести зло, якщо його не зупинити вчасно.

Ставайте частиною спільноти «Накипіло» —підтримайте своє медіа

Читайте також

Total
0
Share