18 березня 2022 року: під розриви снарядів Харків прощається з «руським міром»

Цього дня варварські бомбардування Харкова продовжилися. За добу росіяни стріляли 29 разів: це були артилерійські, мінометні удари, обстріли із РСЗВ. Постраждали житлові квартали центра, Салтівки, П’ятихаток. Було зруйновано будівлю Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при президентові України.

фото ГУ НП в Харківській області

Пожежу на ринку «Барабашово», яка почалася 17 березня після артилерійського обстрілу, повністю загасили лише близько 19 години. 

Фото до вистави «пушкін.Плем’я», реж. О. Середін. Фото: Сайт театру

Митці, громадські діячі, журналісти, історики звернулися до міського голови Ігоря Терехова з проханням змінити назви вулиць у місті, пов’язаних з «руським міром». Вилучити з назви слово «російський» вимагав колектив Харківського академічного драматичного театру імені Пушкіна, надіславши лист-звернення на ім’я мера. 

Вчена рада Харківського університету імені Каразіна позбавила громадян країни-агресора почесних звань. Це наприклад, ректор Московського університету імені Ломоносова Віктор Садовничий, уродженець села Краснопавлівка Харківської області. Він підписав звернення російських ректорів на підтримку злочинних дій путіна. 

Ігор Терехов звернувся до колег з усього світу з проханням вплинути на власні уряди та домогтися закриття неба над Україною. За його словами, нині у місті вже зруйновані 708 будівель, понад 600 з яких — житлові будинки.

Станом на 18 березня 2022 року в Харківській області загинуло 263 цивільні особи (в тому числі 14 дітей). Бої та обстріли тривали в Ізюмському районі, Балаклії, Липцях, Циркунах, Куп’янську та Вовчанську. Постраждали села Заводи, Безруки, селище Буди. 

Окупанти не дозволили провести гуманітарну допомогу та вивезти людей по раніше визначеним «зеленим коридорам» до міст Ізюм і Балаклія.

 

При російському обстрілі Північної Салтівки загинув 96-річний Борис Романченко, який пережив ув’язнення у чотирьох німецьких концтаборах і працював над збереженням пам’яті про злочини нацизму. Президент Володимир Зеленський відреагував на його трагічну загибель.

«У Харкові був убитий Борис Романченко, колишній в’язень нацистских концтаборів, йому було 96 років. Вдумайтеся, будь ласка, скільки всього він пройшов. Він вижив у Бухенвальді, Дора-Міттельбау, Пенемюнде, Берген Бельзені — у конвеєрах смерті, створених гітлерівцями. А був убитий російським снарядом, який вдарив по звичайній харківській багатоповерхівці. Кожен день війни все очевидніше, що це в них така денацифікація», — сказав Зеленський.

Місто Лейпциг у Німеччині перейменував вулицю, на якій розташоване посольство росії, на честь Романченка: «Борис-Романченко-штрассе». 

Читайте також

Total
0
Share