17 квітня в Україні відзначають День пожежної охорони

Сьогодні ми дякуємо пожежникам, які рятують від вогню наші життя, домівки, майно, ліси, поля, степи. До обов’язків пожежної охорони входить не лише гасіння пожеж, а й ліквідація наслідків терактів, боротьба з наслідками природних катаклізмів, порятунок людей та тварин. 

Свято було започатковане у 2013 році. А нині, під час війни, ми щодня спостерігаємо, якою важливою, важкою та водночас благородною є ця робота. Вона вимагає сили духу, сміливості, готовності жертвувати власним здоров’ям та навіть життям. 

Пожарные тушат пожар на складе одной из коммерческих фирм, возникший в результате попадания российского боеприпаса в Харькове в среду 13.04.2022.

Пожежники повинні мати гарну фізичну та теоретичну підготовку, адже від їхнього професіоналізму залежить життя людей. Під час викликів вони одягають костюми вагою до 30 кілограмів, а працювати інколи доводиться кілька діб без перерви.

У Харкові від самого початку війни пожежники першими їдуть рятувати людей, що постраждали від обстрілів. Працювати їм доводиться вдень і вночі, у вихідні та свята. 

Сотрудники ГСЧС разгребают завалы здания регионального института Академии управления при призеденте Украины, обвалившегося в результате попадания бомбы в Харькове в пятницу 18.03.2022. Фото Андрея Мариенко

Якщо подивитися хронологію воєнного часу, пожежні команди Харківщини роблять приблизно 50 виїздів на добу. І це пожежі не просто стихійні, а через обстрілів російських загарбників: тобто, є додаткові ризики займання газогонів, відкладених спалахів вибухонебезпечних предметів. 

Тож із вдячністю вітаємо вогнеборців із професійним святом!

Читайте також

Total
0
Share