11 березня 2022 року: окупанти обстріляли психоневрологічний інтернат на Харківщині
Цього дня Харків та область знов були ареною спротиву окупантам. Росіяни продовжували спроби оточити місто та блокувати його з півночі, проте успіху не мали. Лють вимістили на цивільних: бомбардували житлові масиви міста, обстріляли психоневрологічний інтернат в селі Оскол на Харківщині.
В інтернаті перебувало 330 людей, частина — малорухомі та на візках. Їх евакуйовано. Через сильні морози харків’ян, чиї будинки залишилися без тепла, запрошують спускатися в метро, приходити у садочки та школи, які опалюються.
Фото: ДСНС у Харківській області
11 березня 1895 року народився Василь Чучупак, уславлений отаман Холодного Яру
Селянин і вчитель, Василь Чучупак у Першу світову став вправним офіцером. Тож коли під час Української революції постала знаменита Холодноярська республіка, повстанці обрали отаманом Василя, харизматичного воїна. Під проводом Чучупака гайдамаки Холодного Яру два роки воювали проти білогвардійців та більшовиків за свободу та самостійність України. Але радянські війська, взявши під контроль значну частину України, атакували повстанців. Біля села Мельники стався жорстокий бій.
Отаман цінував волю більше за життя: потрапивши в оточення, останню кулю залишив для себе. «Готуй нових борців, Холодний Яре!», — були останні слова Василя Чучупака. Його брат Петро потрапив у полон і був розстріляний чекістами.
Цитата:
«Ми – вільні гайдамаки. Є у нас вільна ненька Україна і ми, її рідні сини, повинні битися зо всіма, хто простягне до неї руку».
Ілюстрація: На Скрижалях
11 березня 1961 року народився Кость Лавро, книжковий графік, головний художник видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га»
Костянтин Тихонович Лавро — легенда української книжкової ілюстрації. Його персонажі найбільш упізнавані дітьми кількох поколінь, особливо песики, котики та зайчики. Він намалював майже всіх персонажів українських народних казок, Вовчика-Братика, Лисичку-Сестричку та інших звірят. У роботах Костя Лавра їхнє українське походження відчувається від першого погляду, художника називають митцем із козацькою душею.
Козаки — ще одні з улюблених образів Лавра. Особливості стиля митця проявляються у поєднані українського авангарду 1920-х років із рисами українського народного малярства. А на питання, як йому вдаються такі щирі й відверті характери, художник відповідає, що дивиться у дзеркало, вловлює емоцію та переносить її на папір. Малюнки Костя Лавра захоплюють малечу та привертають до книжок, права на них купують видавництва всього світу.
Фото: За Чай/Facebook. Ілюстрації: Кость Лавро
https://nakipelo.ua/9-bereznya-v-istoriyi-ukrayiny-2/