Як відновлюються Руські Тишки. Фоторепортаж

Село Руські Тишки — найбільш постраждале в Циркунівській громаді на Харківщині. Тут не підлягає відновленню половина житлових будинків. Утім, у громаді почали відновлювати пошкоджене житло, налагоджують комунікації. Зокрема, з жовтня минулого року запрацювала газорозподільна станція «Руські Тишки». 

На момент звільнення у травні 2022 року в Циркунівській громаді залишалося приблизно 10% мешканців (до тисячі людей). Люди поступово повертаються в рідні селища й міста, каже очільник Циркунівської сільської військової адміністрації Микола Сікаленко. Наразі кількість мешканців громади збільшилася до 3,5 тисячі.   

 

Місцевий мешканець оглядає руїни будинку після приїзду в селище. Фото: Андрій Марієнко 

Цього місцевого жителя наш фотограф спіймав біля могили літньої жінки. Чоловік сам поховав загиблу біля її будинку.

Від села до кордону рф  — лише 30 кілометрів. Російські війська зайшла в населений пункт у перші години повномасштабного вторгнення, і протягом двох з половиною місяців звідти обстрілювали Харків. Після звільнення села на початку 2022 року настало важке літо: окупанти регулярно обстрілювали Руські Тишки. Після вересневого контрнаступу ЗСУ в громаді стало тихіше. Однак періодично населені пункти здригаються від обстрілів. 

 

Місцеві мешканці періодично знаходять на подвір’ях залишки від ворожих снарядів. 

А так виглядає зруйнований міст біля Руських Тишок та підбитий ворожий легкоброньований транспортер-тягач, який підбили українські оборонці.  

 

За покинутими собаками доглядають у місцевому приватному приюті, заснованому місцевою жителькою Оленою Бубенко.

Рік після деокупації: як живе Руська Лозова. Фоторепортаж

Читайте також

Total
0
Share