Львівська художниця Юлія Долинська відкрила в Харкові виставку «Писана». Мисткиня спеціально привезла роботи до міста, адже хотіла зустріти День Святого Миколая та День Збройних Сил України на Слобожанщині. Виставку вона присвятила брату Антону Долицькому, який загинув на фронті.
«Я вважаю, це дуже для мене значущим чином вшанування кожної людини, яка береже наш край, дозволяє мені і тим людям, яких я бачу, залишатися живими. Мені дуже розходилось на Миколая відкрити виставку Духів Різдва, де є всі іпостасі нашого українського нутра з мандрами, святкуванням і бавленням, бо це те, що ми можемо робити з усіх сил, при цьому залишаючися чемними людьми.
Львівська художниця малює вже 23 роки. На пейзажах, що представлені на «Писаній», немає людей. За словами Юлії це тому, що вона буквально відтворювала те, що бачила.
«Ти йдеш горами і не зустрічаєш людей, бо вони, як правило, чимось зайняті. За всю мандрівку я зустріла лише на дворі одного єдиного пана, який виходив готувати песика. На моїх роботах немає лише одного, що я зустріла — неймовірну кількість круків у небі. Бо попри зумисну приглушену оптику, в якій не бракує ні різкості, ані контрастності кольорів, вони (картини — ред.) все одно позбавлені радості, бо ми люди, які живуть у війні», — додає мисткиня.
Виставка триватиме до 10 січня. Ви знайдете її у просторі «Кав’ярня» на вулиці Євгена Котляра, 4/6.
«Приходьте, читайте книжечку, залишайте, будь ласка, свої автографи, ознайомлюйтесь із зображеннями того кавалку нашого краю, куди кацапи не добралися».
Львів‘янин Антон Долицький до того, як доєднатися до лав ЗСУ, працював на кафедрі екології та збалансованого природокористування Інституту сталого розвитку імені В’ячеслава Чорновола «Львівської політехніки». Після широкомасштабного нападу росії він пішов служити до 103-ї окремої бригади тероборони імені Митрополита Андрея Шептицького. Антон Долицький виконував бойові завдання на Донеччині, Сумщині та в Запорізькій області. Оборонець загинув 29 червня 2024 року. Йому було 39 років.