«”Нова пошта” — це про незламність». Інтерв’ю зі співвласником В’ячеславом Климовим

21 жовтня в інноваційний термінал «Нової пошти» у Коротичі влучила російська ракета С-300. Через обстріл загинуло шестеро чоловіків, станом на 24 жовтня 16 працівників перебували в лікарнях, восьмеро з них — у важкому стані. 

Працівники терміналу засвідчили, що не мали шансів встигнути до укриття — вибух пролунав майже відразу після сирени. Тепер співзасновники компанії планують облаштовувати всередині сортувальних терміналів захисні капсули за ізраїльським зразком.

Ведучий радіо «Накипіло» Володимир Носков поспілкувався зі співвласником «Нової пошти» В’ячеславом Климовим про стан постраждалих, збитки компанії та заплановані безпекові інновації.

Більшість поранень у працівників — осколкові: від шрапнелі з С-300 та уламків з матеріалів самого терміналу. Це стосується і важких поранених, і легких, проте В’ячеслав зазначає, що слово «легкий» на позначення стану постраждалих — дуже умовне:

«Навіть незначний на перший погляд уламок спричиняє величезний біль. Ми з моїм партером Володимиром Поперешнюком провели пів дня в лікарні, спілкувались з хлопцями з легкими пораненнями. Можете мені повірити, це досить великі страждання».

Компанія пильнує, щоб постраждалі у лікарні мали все необхідне, у той самий час піклуючись про родини загиблих. «Нова пошта» взяла на себе всі витрати і організаційні проблеми, пов’язані з похоронами, а також виплатила по 70 тисяч гривень кожній родині.

Фото загиблих 21 жовтня зі сторінки «Нової пошти» у Facebook

«У одного з хлопців кілька тижнів тому народилась маленька дитина, і це найбільш щемлива тема. Ми вже гарантували, що компанія буде щомісяця виплачувати 10 тисяч гривень матері дитини. І ми взяли на себе стипендію в розмірі 12,5 тисяч доларів, завдяки якій будуть покриті витрати на навчання дитини, коли вона стане дорослою і буде вибирати життєвий шлях. Постійно обговорюємо, як ще ми можемо допомогти».

В’ячеслав розповів, що співробітники «Нової пошти» з власної ініціативи зібрали понад мільйон гривень, який теж розподілять між родинами загиблих і поранених.

Щоб розібратися в обставинах трагедії та продумати подальші безпекові дії, компанія опитала працівників, які знаходилися тоді в терміналі. Усі восьмеро постраждалих розповіли, що вибух відбувся приблизно через 15 секунд після сигналу повітряної тривоги. Площа приміщення дуже велика, тож дістатися до укриття, що знаходиться на вході в термінал, часу не було.

Під час інтерв’ю Володимир Носков слушно зауважив, що обстріл 21 жовтня — не перший випадок, коли ціллю росіян ставали термінали «Нової пошти». 15 квітня 2022 року постраждав сортувальний центр у Миколаєві. 22 квітня 2022 року росіяни скинули вибухівку на будівлю терміналу на Харківщині. Чому ж керівництво не встановило укриття в різних точках терміналів відразу? В’ячеслав Климов прокоментував це наступним чином:

«Ми почали будувати укриття з березня 2022 року і фокусувалися на великих, які можуть вмістити всіх працівників зміни, а це інколи 100, 200, 300 людей. Але життя показує, що виклики ускладнюються, і зараз компанія шукає нові технологічні рішення. 

Найближчим є досвід ізраїльтян, які будують капсули безпеки в підвалах або навіть у квартирах. Це технологічні споруди, до яких людина може добігти протягом 20–30 секунд».

Співзасновник компанії свідомо не розповідає всіх деталей, якими міг би скористатися ворог. Проте розповідає, що на таких об’єктах, як інноваційний термінал в Харкові, буде кілька захисних капсул в різних кінцях.

Наразі невідомо, чи можна буде відновити термінал або ж треба будувати новий. Це покаже будівельна експертиза. Проте компанія дбатиме про те, щоб нове приміщення було набагато безпечнішим, а також щоби пошкодження не вплинули на якість та швидкість доставок.

Втрати «Нової пошти» від початку повномасштабного вторгнення налічують понад мільярд гривень — до цього обстріла. Збитки, завдані 21 жовтня, компанія ще не підрахувала, проте В’ячеслав оцінює їх у кілька сотень мільйонів. Юристи документують усі втрати та готуються до судів, щоби після перемоги примусити росіян заплатити за їхні злочини. 

Попри трагічні події та подальшу небезпеку, компанія налаштована працювати й надалі, адаптуючись до наявних умов:

«Відтоку немає — ні людей, ні клієнтів. “Нова пошта” — невід’ємна частина української економіки, життя кожного українця. Це є елемент нашого спротиву, тому що величезна кількість гуманітарних вантажів йде через нас. “Нова пошта” — це про незламність.

Але треба розуміти, що підліт ракети С-300 — близько 40 секунд у будь-яку точку Харкова. Тому є тільки один вихід — переходити на режим жорсткої дисципліни, забезпечення безпеки, ізраїльська модель. Ми маємо з цим жити до нашої перемоги», — говорить В’ячеслав Климов.

 

https://nakipelo.ua/rf-obstrilialy-terminal-novoi-poshty-pid-kharkovom

https://nakipelo.ua/bezpechni-ukryttia-problema-iaka-ob-iednuie-vsi-rehiony-istorii-z-kharkova-kryvoho-rohu-kramatorska-ta-khersona

Читайте також

Total
0
Share