Збірна України з фехтування завершила чемпіонат Європи 2026 року з п’ятьма нагородами — однією золотою та чотирма бронзовими. Це повторення найкращого результату в історії української команди на континентальних першостях. Востаннє таку кількість медалей українці здобували у 2005 році, зазначили на сторінці Олімпійської команди України Instagram.
Головною героїнею турніру стала Ольга Сопіт, яка виборола золоту медаль в особистих змаганнях серед рапіристок. Вона стала першою в історії України чемпіонкою Європи у жіночій рапірі.
Історичний результат також показала жіноча збірна України з рапіри, яка вперше піднялася на п’єдестал чемпіонату Європи та здобула бронзові нагороди у командних змаганнях.
Бронзу турніру також виборола Аліна Комащук. Для української шаблістки ця нагорода стала сьомою медаллю чемпіонатів Європи у кар’єрі та другою особистою після срібла, здобутого торік у Генуї.
Ще одну бронзову медаль принесла чоловіча команда шпажистів. Для української чоловічої шпаги це перша нагорода чемпіонату Європи за останні дев’ять років.
Також на третю сходинку п’єдесталу піднялася жіноча команда шпажисток. Українки другий рік поспіль завершують чемпіонат Європи з нагородою. Минулого року вони стали чемпіонками континенту. Востаннє два роки поспіль медалі чемпіонату Європи в цій дисципліні українська команда здобувала у 2001 та 2002 роках.
Завдяки п’яти нагородам Україна повторила власний рекорд за кількістю медалей на одному чемпіонаті Європи з фехтування.
