Суд повернув у державну власність понад 34 гектари землі, що є частиною археологічної пам’ятки місцевого значення «Війтенки-1» поблизу Валок.
За даними обласної прокуратури, земельну ділянку вартістю понад 1,4 мільйона гривень раніше незаконно передали у комунальну власність, а згодом — у користування фермерському господарству. Після цього територію засіяли пшеницею.
Йдеться про археологічний комплекс черняхівської культури — поселення та могильник пізньоримського часу і початку доби Великого переселення народів. Пам’яткою археології місцевого значення його визнали ще у 1997 році.
У прокуратурі наголошують, що ця земля належить до земель історико-культурного призначення і може перебувати виключно у державній власності. Її передача іншим власникам можлива лише за погодженням Кабінету Міністрів України та органів охорони культурної спадщини.
Суд визнав незаконним наказ про передачу ділянки у комунальну власність, скасував його, а також визнав недійсними договори оренди. Землю зобов’язали повернути державі.
У прокуратурі також нагадали, що нещодавно повідомили про підозру керівнику фермерського господарства, який, за версією слідства, самовільно зайняв частину території пам’ятки та засіяв її пшеницею.






