Кредит чи заощадження? Коли краще взяти кредит і чому це вигідно

Кредит чи заощадження?
Кредит чи заощадження?

Це реклама

Для жителів багатьох європейських країн оформлення кредиту — повсякденна справа. Його можна взяти на придбання житла, авто, побутової техніки або оплату подорожі, отримати бажане та спокійно виплачувати позику протягом кількох років. Чому це так працює там і суттєво відрізняється від українських реалій? Відповідь полягає у стабільності – економічної системи в цілому, фінансової та соціальної політики. В Україні ж через неможливість довгострокового прогнозування свого працевлаштування, стану економіки, переважно у зв’язку із впливом зовнішніх факторів, за кредитом прийнято звертатися у крайньому випадку.

Особливо, якщо вдалося сформувати фінансову подушку. Наявність заощаджень полегшує сприйняття фінансової турбулентності та допомагає легше долати тимчасові труднощі. Проте витрата свого резервного фонду не завжди виправдана. У деяких ситуаціях залучити кошти зі сторони ефективніше та безпечніше.

По-перше, це дає змогу  зберегти свою скарбничку про всяк випадок, навіть для термінового погашення кредиту у разі нестачі коштів. По-друге, навіть за браку  достатньої власної суми можна скористатись сприятливою економічною ситуацією на свою користь й встигнути придбати товар до зростання цін. 

Крім цього банки пропонують великий вибір кредитних програм. Ви можете легко обрати вигідний кредит в Unex Bank та оформити його онлайн, навіть не витрачаючи часу на особисті візити до відділення та збір документів. У випадку термінових фінансових питань, оперативність залучення коштів відіграє першочергову роль. Завдяки розмаїттю кредитних програм, можна підібрати оптимальне рішення, що принесе економічну користь та не створить надмірного фінансового тиску у майбутньому. Йдеться про гнучкі терміни кредитування та можливість налаштування графіку платежів під індивідуальні потреби.

Оформлення кредиту є виправданим у разі, якщо, отримана за його рахунок, вигода суттєво перевищує витрачені ресурси. Щоб визначити це до моменту підписання кредитної угоди, достатньо скористатися інтерактивним калькулятором на сайті банку та розрахувати розмір регулярного платежу та загальну вартість кредиту із урахуванням нарахованих відсотків та супутніх платежів (банківської комісії, страхування тощо).

Зверніть увагу на розмір щомісячного платежу. Бажано, щоб він не перевищував 20-30% від місячного доходу. Це дозволить плавно ввести його до свого бюджету та не надто скорочувати інші витрати. Оцініть стабільність свого працевлаштування та розгляньте можливість підключення додаткових джерел доходу. Це може бути пасивний дохід від депозиту, здачі нерухомості чи майна в оренду, приватної підприємницької діяльності тощо.

Якщо відчуваєте впевненість у власному фінансовому становищі, працевлаштуванні на період погашення кредиту та можете обґрунтувати терміновість реалізації фінансової цілі, для якої він призначений, варто звернутися до банку для оформлення позики. Головна умова ефективного кредитування полягає у тому, що прийняти таке рішення виважено, розрахувавши свої сили та очікування.

Ставайте частиною спільноти «Накипіло» —підтримайте своє медіа

Читайте також

Total
0
Share