Премія імені Георгія Ґонґадзе запрошує на Медіадень у Харкові 

19 липня 2025 року у Харкові відбудеться конференція «Медіадень Премії Ґонґадзе» — подія для журналістів, редакторів, комунікаційників, пресофіцерів, представників громадянського суспільства, студентів та всіх, кому важливі медіа в час війни.

«Медіадні Премії Ґонґадзе» — це серія конференцій для медійників і медійниць, громадянського суспільства, простір для розмови та обміну досвідом. Раніше відбулося пʼять загальнонаціональних Медіаднів.

Подія у Харкові — це вже другий регіональний захід у межах ініціативи «Медіадні.Регіони», яку команда Премії започаткувала для підтримки локальних редакцій, посилення їхнього голосу та професійної солідарності, взаємодії між медіа та суспільством. Перша зустріч відбулася в Одесі у листопаді 2024 року.

«У таких містах як Харків, де сирени і звуки вибухів фактично не стихають, гучнішими є хіба що голоси локальних медіа, які залишаються, працюють. Тут медіа стали ще й однією з форм опору, бо кожна публікація, репортаж та історія — це свідчення. Це субʼєктність і видимість. Ми їдемо до Харкова з важливим диспутом та ціннісними розмовами», — зазначає Владислав Зінкевич, програмний директор Премії імені Георгія Ґонґадзе.

Медіадень Премії Ґонґадзе
19 липня у Харкові — Медіадень Премії Ґонґадзе для журналістів, редакторів, комунікаційників і представників громадського сектору.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

У програмі — публічне інтерв’ю, тематичні дискусії, кінопоказ

*Програма фіналізовується, можливі зміни щодо спікерів та модераторів.

У публічній бесіді зустрінуться Дмитро Козацький (Орест) — ветеран російсько-української війни, фотограф, та Наталія Курдюкова — журналістка, співзасновниця Kharkiv Media Hub.

Про межі регуляції, свободу доступу до інформації і виклики у комунікації говоритимуть під час дискусії: “Зарегульованість чи вимоги воєнного часу: взаємодія воєнкорів та пресофіцерів”. Модерує Дмитро Кутовий, співкоординатор Kharkiv Media Hub.

Учасники дискусії:

  • Василіса Степаненко, журналістка, воєнна кореспондентка, продюсерка.
  • Олександра Новосел, воєнна кореспондентка, продюсерка «Суспільне Харків».
  • Володимир Дегтярьов, речник 13-ї бригади НГУ «Хартія», СЕО Newsfront Communications Agency.
  • Мар’яна Рева, директорка департаменту комунікацій МВС.
  • Дмитро Лиховій, офіцер Головного управління комунікацій ЗС України

Також запланована дискусія «Розслідування під час війни: воєнні злочини та корупція». Обговорення фокусуватиметься на пріоритетах розслідувальної журналістики в умовах російської агресії, важливості викриття не лише зовнішнього, а й внутрішнього ворога, викликах у документуванні злочинів і протидії корупції. Модерує Анна Бабінець, керівниця «Слідство.Інфо», фіналістка Премії Ґонґадзе (2024).

Учасники дискусії:

  • Мартина Богуславець, голова Антикорупційного центру «Межа», авторка і ведуча програми розслідувань «На межі».
  • Дмитро Булах, СЕО «Харківський антикорупційний центр».
  • Євген Стрельцов, головний редактор радіо «Накипіло».
  • Вероніка Хорольська, журналістка, ексголовна редакторка «Запорізький центр розслідувань».

Також до уваги відвідувачів — закритий кінопоказ фільму «З любовʼю з фронту» режисерки Аліси Коваленко, виробництва Haka Films, Moon Man, Ji.hlava & JB Films. Це документальна стрічка про війну, любов і людську витривалість. Після показу — обговорення за участі Аліси Коваленко, кінорежисерки-документалістки, членкині Європейської кіноакадемії, доброволиці. Модерує Віктор Пічугін, журналіст і директор з розвитку медіа «Накипіло».

«Медіадень Премії Ґонґадзе» у Харкові відбудеться за підтримки «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» у рамках кампанії фонду UP for Democracy та за організаційної підтримки Kharkiv Media HUB.

Інформаційні партнери події: «Клуб УП», Медіагрупа «Накипіло», «Люк», Ґвара Медіа, «Суспільне Харків», Інститут масової інформації, Медіабаза Харків, Комісія з журналістської етики, «Детектор медіа». Премія Ґонґадзе заснована у 2019 році Українським ПЕН, родиною Георгія Ґонґадзе, виданням «Українська правда», Києво-Могилянською бізнес-школою та її випускниками.
Сталість і розвиток Премії Ґонґадзе відбувається завдяки підтримці меценатів і меценаток. Меценатами є виключно випускники Києво-Могилянської бізнес-школи, які підтримують цінності Премії та прагнуть змінювати українське суспільство через якісну професійну журналістику.

Ставайте частиною спільноти «Накипіло» —підтримайте своє медіа

Читайте також

Total
0
Share