Катівня в Купʼянську: у справі понад 100 потерпілих. Що відомо про підозрюваних

У справі про катування людей у райвідділку поліції в Купʼянську — 18 підозрюваних. Серед них — троє бойовиків так званої «лнр» та росіянин. Вони проводили допити, били та катували людей струмом..

Решта підозрюваних — місцеві жителі, які погодилися стати конвоїрами та охоронцями при окупантах. Серед них — безробітні, студенти та колишні працівники поліції. Про це написав у Facebook начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.

Мова по катівню, яку під час окупації в 2022 році облаштували у районному відділку поліції російські підрозділи. У справі — 111 постраждалих чоловіків та жінок. Більшість з них, це мешканці Купʼянська.

«Вони розповіли слідчим, що били та принижували їх не лише росіяни. Серед конвоїрів та охоронців ми встановили чотирнадцять містян, які пішли на службу до окупантів. Наймолодшому з них було дев’ятнадцять років. До початку вторгнення він навчався в Харкові. А коли росіяни захопили Куп’янськ, перейшов на бік ворога. Один з постраждалих впізнав цього хлопця, каже, це був син його знайомої, в катівні він охороняв жертв. В один із днів він вивів ув’язненого з камери, пристібнув до решітки та почав випалювати руку газовою горілкою», — зазначає головний слідчий області.

Людей утримували у вкрай нелюдських умовах: у камерах — антисанітарія, відсутність води, медичної допомоги. Житлова площа на одного затриманого була критично малою, їжа — переважно недоїдки військових. 

Затриманих били руками й ногами, палицями, електричним струмом. Людей утримували в переповнених камерах, без води та медичної допомоги. Затриманим погрожували вбивством, тортурами близьких або затриманням родичів.

«Це вчителі, рятувальники, учасники бойових дій, представники органів державної влади, волонтери та інші цивільні мешканці. Під час катувань потерпілих змушували давати неправдиві покази щодо себе чи інших осіб, зізнаватись у співпраці з ЗСУ чи СБУ. У деяких випадках катування набували форми психологічного терору — імітували розстріли або змушували рити “могили” — собі та іншим. Деякі з постраждалих після пережитого катування так і не дочекались свободи: вони досі перебувають у полоні на окупованих територіях», — додає облпрокуратура.

16 підозрюваних втекли під час контрнаступу українських військ у 2022 році та переховуються в росії та на окупованих територіях України. Слідчі збираються оголосити їх у розшук. Ще двоє підозрюваних у катуваннях відбувають покарання за іншою кримінальною справою.

Загалом на деокупованих територіях області виявили 28 катівень. Зокрема, в Ізюмі, Балаклії та Вовчанську. Найбільша з них була в Куп’янську. За версією слідчих, у камерах райвідділку утримували одночасно втричі більше людей, ніж на те були розраховані приміщення.

Ставайте частиною спільноти «Накипіло» —підтримайте своє медіа

Читайте також

Total
0
Share