На «Такфлікс» випускає онлайн-вистави харківського театру

Онлайн-кінотеатр «Такфлікс» випустив добірку з трьох вистав альтернативного незалежного театру «Нафта». Ці постановки вже не гають на сцені: зокрема це пов‘язано з тим, що більшість акторів нині служить у ЗСУ. Вистави можуть подивитися глядачі в усьому світі з англійськими субтитрами.

Перегляд добірки вартує 199 гривень. 10% від купівлі кожного квитка онлайн-кінотеатр передає Фонду «Повернись живим», ще 50% —  творцям вистав.

Що в добірці на «Такфлікс»?

Детективно-пластична комедія «Щур»

Сюжет закручується навколо однієї валізки: її знаходить в сміттєвому баку прибиральник Пан Чепєленко, водночас за нею полюють кримінальні клани й бандити. Детективи Спун і Сміт та їхня начальниця Маерс розслідують справу й підозрюють, що у відділку з‘являється щур.

Постановку створив режисер Артем Вусик, додавши в неї елементи анімації. Із цією виставою театр перезапустився у вересні 2023 року. Нині виконавець головної ролі, Дмитро Третяк, служить в Нацгвардії.

Постдокументальна перформативна вистава «ЛЮТИЙ»

Вона рефлексує на початок повномасштабного вторгнення та досліджує емоції й досвіди, які переживають українці через напад росії. В основі тексту — інтерв’ю з волонтерським колом, військовими та висловлювання акторів і акторок. Режисерка вистави — Ніна Хижна. Це спільна робота театру «Варта» й театру «Нафта»

Фантастична вистава-антиутопія «Альтернатива»

Режисера Артем Вусик створив трилер про апокаліптичне майбутнє у 2054 році. Смертельний для людей зелений газ отруює атмосферу. У невеличкій квартирі на 502 поверсі поетеса Альбіна переживає емоційне вигорання та втрату сенсів у творчості.

«У квартирі головної героїні збираються її Сусід, Котик, найкраща подруга і Бургомістерка. Поки вони намагаються розібратися в причинах екологічної катастрофи, у своїх взаєминах та ролі мистецтва в їх житті, газ підіймається все вище», — йдеться в описі до вистави.

Незалежний театр «Нафта» зʼявився в Харкові в 2018 році. На сцені митці і мисткині взаємодіють із глядачем, прагнучи розпочати діалог із авдиторією, ставити людей питання, рефлексувати.

Митці також запустили подкаст, аби популяризувати український театр, наблизити його до людей та занурити глядачів у закулісся. Випуски слухайте на Радіо «Накипіло».

Ставайте частиною спільноти «Накипіло» —підтримайте своє медіа

Читайте також

Total
0
Share