Сучасне переосмислення традиційних музичних інструментів: майбутнє укулеле

Hannah Busing. Unsplash
Hannah Busing. Unsplash

Це реклама

Створена колись португальськими іммігрантами маленька гітара укулеле сьогодні є частиною всесвітньої культурної спадщини і одним з найпопулярніших струнних інструментів. Попри тривалу ізоляцію на островах вона змогла здолати локальну інертність і продемонструвати себе світу з найкращого боку. Практично безмежні виконавські можливості, унікальне звучання, приголомшлива ергономічність зробили їй фантастичну репутацію серед музикантів-професіоналів та любителів-початківців. Чим стане укулеле майбутнього – у нашому матеріалі розкажуть фахівці інтернет-магазину Музлайн

укулеле, міні-гітара
укулеле, міні-гітара

Точка відліку 

Попри доволі велике розмаїття моделей, що складають сімейство укулеле, найпопулярнішими лишаються кілька основних форматів: 

  • сопрано – найменша за розміром; 
  • тенор – найпопулярніша серед більшості музикантів; 
  • бас. 

З практичної точки зору вони повністю покривають основний музичний діапазон та дозволяють створювати збалансований ансамбль, що може бути самодостатнім з динамічної точки зору та добре вписуватися в більш складні та численні групи інструментів. 

З технічної точки зору найбільшою популярністю користуються електроакустичні моделі, які дозволяють відносно безпроблемну визвучити інструмент, що має натуральне тихе звучання. Але і повністю акустичні моделі також користуються великою популярністю, особливо серед музикантів-любителів, що не потребують підсилення або якихось додаткових опцій для звукозапису комерційного рівня. 

Що ж нового пропонують виробники і у якій бік рухається розвиток укулеле як явища? 

Одразу варто зауважити, що кардинальні зміни в конструкції, матеріалах або можливостях звичайним користувацьким моделям укулеле не загрожують і в асортименті більшості музичних магазинів збережеться баланс між звичайними акустичними та більш дорогими електроакустичними інструментами. 

У преміум же сегменті уже в даний час представлені доволі цікаві доробки, які в майбутньому можуть перетворитися на нову норму. Так, це інструменти, корпуси яких виготовлені з вуглеволокна, електроукулеле, які мають суцільний корпус та по суті являються аналогом електрогітари але у світі укулеле. 

Окрім того виробники експериментують із розширенням акустичних та технічних можливостей інструмента, інтегруючи в його конструкцію цифрові та міді модулі, які доповнюють можливості виконання музики та запису звуку, а також знімають усі можливі обмеження з його обробки в режимі реального часу. 

укулеле, міні-гітара
укулеле, міні-гітара

Певні зміни торкаються і дизайну – маленька гавайська гітара поступово втрачає свою канонічну форму, але на думку фахівців інтернет-магазину Muzline, в цілому цей інструмент чекає цікаве та продуктивне майбутнє, адже інтерес до нього з боку музичної спільноти лишається стабільно високим, як і попит на якісні концертні моделі. 

Ставайте частиною спільноти «Накипіло» —підтримайте своє медіа

Читайте також

Total
0
Share