Слідчі підозрюють двох жительок Харківщини в тому, що вони добровільно очолили створені під час окупації школи та погодилися навчати українських дітей за стандартами країни-агресорки.
Що відомо про вчительку з Купʼянської громади
До широкомасштабної війни жителька Куп‘янська-Вузлового працювала вчителькою інформатики. Улітку 2022 року 40-річна освітянка погодилася очолити школу при окупантах, яку створили на базі Куп’янської гімназії № 7.
Слідчі зазначать, що освітянка проводила агітацію з проукраїнськи налаштованими вчителями, які відмовилися працювати за стандартами росії та звільнилася.
Після того, як селище звільнили Сили оборони, жінка втекла на територію росію. Освітянці заочно оголосили підозру в колабораційній діяльності. Максимальне покарання за статтею — ув‘язнення на три роки та позбавлення права займатися певною діяльністю й обіймати посади терміном до п‘ятнадцяти років.
Що відомо про освітянку з Вовчанської громади
За матеріалами слідчих, липні 2022 року 51-річна жінка стала директоркою з освітньої діяльності у школі, яку створила окупаційна влада в селі Лиман Вовчанської громади. Посадовиця організувала роботу закладу відповідно до освітніх стандартів ворожої країни та брала участь у направленні вчителів до російського Курська на так звані курси підвищення кваліфікації.
Також «директорка» наказала прибрати зі школи підручники, які відповідають українським освітнім стандартам, та завезти російські підручники. Вона прибрала українську символіку з ліцею та організувала свято першого дзвоника за стандартами росії.
«На загальних зборах вчителів, учнів та їхніх батьків, неодноразово наголошувала про можливість отримання диплома, що відповідає стандартам освіти рф з подальшою перспективою навчання у вишах рф», — зазначає поліція.
9 березня їй повідомили про підозру в колабораційній діяльності.