Рік тому на війні загинув Павло Петриченко

Сьогодні роковини загибелі Павла Петриченка — активіста, громадського діяча, учасника Революції Гідності, захисника України. Він був організатором руху «Хто замовив Катю Гандзюк» у 2018-му та акцій на підтримку Сергія Стерненка у 2021-му році. У березні 2022-го року він долучився до створення волонтерського центру Сергія Притули, який згодом при безпосередній участі Павла перетворився на благодійний фонд. 

Павло Петриченко
Павло Петриченко. Фото зі сторінки Сергія Притули

«Паша був одним з тих, хто допоміг мені за 1,5 місяці довести цей фонд зі статусу “3 людини” до статусу інституційна спроможність. Потім сказав: “ну, я вже тут все зробив, тепер треба піти повоювать”. І в кінці квітня 2022 пішов добровольцем».

написав Сергій Притула на своїй сторінці у Facebook. 

Він мобілізувався солдатом у 59-ту окрему мотопіхотну бригаду імені Якова Гандзюка і згодом став командиром відділення БПЛА. Він воював аеророзвідником і корегував артилерію, знищив сотні одиниць ворожої техніки, брав участь у звільненні Херсонщини, у боях за Авдіївку, Кліщіївку, Красногорівку. Під його командуванням було зірвано десятки атак ворога, розвідано чимало критично необхідних даних для військових. 

Одну зі своїх нагород Павло отримав за порятунок українських пілотів: він помітив збиття літака під час ведення аеророзвідки і очолив ризиковану рятувальну операцію.

Незадовго до своєї загибелі на Донеччині Павло Петриченко ініціював петицію щодо обмеження діяльності онлайн-казино, яка 29 березня набрала понад 26 тисяч голосів. Її було розглянуто, РНБО прийняла відповідне рішення, а 20 квітня 2024 року Президент України підписав відповідний Указ.

Павло загинув 15 квітня 2024-го. Наступного дня йому мало б виповнитися 32 роки.

«Паша був уособленням людини, яка не боїться брати на себе відповідальність. Яка бореться за справедливість. Яка любить свою країну і не відступає від принципів. Ми ніколи не оговтаємось від цієї втрати.  Але ми, друзі Паші, зробимо все, щоб Україна ніколи не забула про свого славного сина. І щоб люди розуміли, кого ми втратили…»

написав Сергій Притула.

Павла поховали на Аскольдовій могилі у Києві. 

Петиція про присвоєння Павлу Петриченку звання Героя України набрала понад 26 тисяч голосів. Але вона все ще на розгляді. 

Ставайте частиною спільноти «Накипіло» —підтримайте своє медіа

Читайте також

Total
0
Share