Відділ освіти, молоді, культури та спорту Близнюківської селищної ради заплатить 42,8 мільйона гривень за будівництво захисної споруди на території місцевого ліцею. За підрахунками антикорупційників, ціни в договорі частково завищені, а підрядник імовірно має звʼязки з росією.
Договір підписали з ТОВ «Проектний альянс» 31 березня й наступного дня оприлюднили на сайті публічних закупівель Prozorro. Тільки за щебінь селищна рада може переплатити понад 700 тисяч гривень, вважає Харківський антикорупційний центр (ХАЦ). За кошторисом, один кубометр щебеню фракціями 10–20 міліметрів, марки М1000 обійдеться громаді у 4 280 гривень. У цю суму ще не включені витрати на перевезення. Наприклад, для укриття в Малинівському ліцеї №1 купували кубометр щебеню з такими самим параметрами майже вдвічі дешевше — за 2 731 гривню, в цю суму входить також доставка. Для будівництва укриття в Чугуївському ліцеї №8 на такий щебінь витратили 1837 гривень (за один кубометр), а в Харківському ліцеї №105 — 1 108 гривень (за кубометр).
Щебінь більших фракцій (20–40 мм) за кошторисом вартуватиме 5 125 гривень за кубометр. Водночас для Чугуївського ліцею такий щебінь обійшовся в 1790 гривень за кубометр. Малинівському опорному ліцею — 2 608 гривень за кубометр, причому в сума покриває витрати на транспортування.
За асфальтобетонні суміші Близнюківська сільрада може переплатити 300 тисяч гривень. Для укриття їх планують закупити за ціною 8 302 гривні за тонну. До прикладу, Чугуївський ліцей №8 витратив за тонну суміші 5 915 гривень, а Харківський ліцей №105 — 6 750 гривень за тонну.
При цьому, вартість доставки латексної фарби-емаль S5 ПГ у п‘ять разів дорожча за вартість самого матеріалу. Фарма-емаль за кошторисом коштуватиме 77,3 тисячі гривень, а її довезення — 421 тисячу.
Товариством обмеженої відповідальності «Проектний альянс» володіє венчурний фонд «Фортіс констракшн Груп». Його керівник — Олександр Сорочинський, а підписант — член виконкому Харківської міськради Андрій Колос. Зокрема, ця фірма має підряди на будівництво фортифікацій на Харківщині.
«Ще на початку 2023 року, коли компанія почала активно отримувати підряди від ХОВА, серед засновників був Ігор Рожков. Людина з таким іменем у російських реєстрах значиться громадянином рф і засновником кількох російських фірм. Родина Рожкова, до якої належить і Микита Рожков (депутат Харківської райради, обраний від забороненої нині “ОПЗЖ”), активно вела бізнес у рф. Власне, саме після того, як інформація про можливий “російський слід” Рожкових стала публічною, перелік власників “Проектного альянсу” змінився», — заявляє ХАЦ.