Чи знали ви, що діти в усьому світі у віці від шести до 17 років припиняють читати для задоволення? А у 10–13 років багатьох дітей категорично «відвертає» від книг, навіть якщо раніше вони були активними читачами.
Ми впевнені: читання — не лише хобі чи задоволення, а й можливість із найменшого віку будувати відповідальне суспільство. Саме тому ми об’єднали громадськість, державу та медіа, аби повернути дітям задоволення від книги!
ГО «Форум Видавців» оголошує конкурс «Читальня 2.0. Підлітки» для всіх охочих учнів 8-х класів із Запорізької, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей.
Мета конкурсу — популяризувати культуру читання, сприяти розвитку комунікативних навичок і критичного мислення серед підлітків для виховання нового покоління —- успішних молодих людей, соціалізованих і самореалізованих завдяки читанню, які прагнуть розвиватися та покращувати суспільство.
А ще це — про задоволення від читання, зменшення емоційного стресу та пошук нових друзів.
Що ж отримають переможці?
Задоволення від читання та новий досвід. А ще — подарунки та п’ять днів насиченої програми в тематичному таборі «Читальня 2.0. Підлітки» в Карпатах (Івано-Франківська область) серед однолітків і однодумців разом із зірковими менторами: письменницею Катериною Міхаліциною, учасником гурту «Пиріг і Батіг» Мар’яном Пирожком, режисеркою, письменницею Іриною Цілик і художницею Алевтиною Кахідзе.
Керівниця проєкту, журналістка, культурна менеджерка Софія Челяк розповідає:
«Минулорічний проєкт “Читальня” по-справжньому припав до душі нашій команді. Це був інфраструктурний проєкт для пунктів незламності, з одного боку. А з іншого — він став корисним. Ми отримали сотні відгуків від читачів від двох до 102 років. У цьому році за підтримки фонду RAZOM проєкт продовжуємо. Ми починаємо з роботи з восьмикласниками: адже, за дослідженнями, саме в цьому віці інтерес до читання в дітей падає. Аби підтримати тих, хто продовжує читати, ми почали конкурс “Читальня 2.0 Підлітки”».
Як взяти участь у конкурсі?
Участь можуть взяти всі охочі учні та учениці 8-х класів закладів загальної середньої освіти всіх типів і форм власності у чотирьох областях України: Запорізькій, Миколаївській, Харківській і Херсонській.
Конкурс складатиметься лише з двох етапів. Але не все так просто.
Для участі в першому етапі потрібно:
- Прочитати (або обрати з уже прочитаних) дві книги, які відповідають вимогам конкурсу, а саме: це книга українською мовою не зі шкільної програми.
- Заповнити читацький щоденник (на свій смак і розсуд*).
- До 10 квітня включно заповнити форму реєстрації за посиланням.
* заповнені сторінки читацького щоденника треба зробити у форматі файлів, які можна надіслати (прикріпити до реєстраційної форми). Це може бути і електронний (друкований) формат, і фотокопія/сканкопія рукописного.
Що далі?
- Уже 1 травня 2025 року ми повідомимо, хто пройшов до другого етапу конкурсу (на основі оцінки читацьких щоденників професійним журі).
- Із 1 травня до 10 червня 2025 року учасники конкурсу повинні прочитати ще щонайменше три книги та заповнити відповідно читацькі щоденники.
- Ми запросимо учасників виступити онлайн перед членами журі та розповісти про одну з книг, яку вони прочитали та занотували до читацького щоденника.
- Журі конкурсу переглянуть усі щоденники, вислухають усі виступи — і до 1 липня 2025 року оберуть 20 найкращих.
- А вже в серпні 2025 року ці 20 переможців поїдуть до тематичного табору в Карпатах.
Важливо! Усі етапи конкурсу відбуваються онлайн.
Більше про порядок конкурсу читайте в Положенні. Також більше розпитати про умови можна в секретарки конкурсу Єви Гулак, написавши на пошту: [email protected].
Табір «Читальня 2.0. Підлітки» для переможців конкурсу
Переможці конкурсу на початку серпня вирушать у табір «Читальня 2.0. Підлітки» на Івано-Франківщині. На підлітків чекатимуть розваги, зустрічі, вилазки, майстеркласи, ігри, психологічна підтримка та, звісно, церемонія нагородження.
Організатори покривають витрати на проїзд (із обласного центру до місця проведення табору та назад), страхування, проживання, харчування для переможців. Групи переможців із кожної області в дорозі супроводжуватиме доросла уповноважена особа.
Діліться інформацією про конкурс із рідними та близькими, друзями та знайомими — ми віримо, що читання об’єднує!
Торік ГО «Форум Видавців» разом із Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та чотирма громадськими організаціями-партнерами у межах проєкту «Читальня» зібрали та доставили книги й настільні ігри у п’ять областей. Загалом у межах проєкту 161 пункт незламності на Запоріжжі, Київщині, Миколаївщині, Херсонщині та Харківщині отримав полиці зі 12 075 книгами видавців України та 2 254 настільними іграми українських виробників.