Програма медичних гарантій: що зміниться для харків’ян

У 2025 році Програма медичних гарантій збільшить тарифи на первинну, екстрену та амбулаторну допомогу, розширить перелік реабілітаційних послуг та паліативної допомоги. Про основні нововведення розповіла директорка Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Вікторія Мілютіна під час брифінгу у пресцентрі «Накипіло».

Також змінюється підхід до амбулаторної допомоги: замість оплати окремих послуг фінансуватиметься повний клінічний маршрут пацієнта. Це включає розширення кількості лабораторних і інструментальних досліджень у межах пакету.

Збільшено фінансування лікування пацієнтів із тяжкими травмами війни. Медичні заклади, які надають стаціонарну допомогу, отримуватимуть додаткові кошти за пролонговану медичну допомогу. Введено нові коефіцієнти для складних хірургічних операцій, лікування у відділеннях інтенсивної терапії та діалізу при гострих станах.

«Враховуючи виклики сьогодення, коли країна знаходиться в стані повномасштабної війни, у нас зростає фінансування послуг для людей, що постраждали від травм війни. За лікування найважкіших пацієнтів, в основному це пацієнти з травмою війни, заклади, які надають пролонговану медичну допомогу в рамках двох пакетів, які називаються “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій” та “Хірургічні операції дорослим та дітям в стаціонарних умовах”, будуть отримувати додаткове фінансування», — зазначила Мілютіна.

Вікторія Мілютіна, НСЗУ 

Фото: Олександр Тітов

Пацієнти з ампутаціями та іншими тяжкими травмами зможуть отримувати до 364 днів реабілітації на рік за кошти держави. Крім того, у пакеті амбулаторної реабілітації з’явилася можливість проходження фізичної терапії, ерготерапії, мовної терапії та інших відновлювальних послуг.  Пацієнт амбулаторної реабілітаційної терапії має 

Цьогоріч року паліативна допомога включатиме сім видів послуг замість однієї, з підвищеними коефіцієнтами для особливо вразливих категорій, зокрема осіб похилого віку з коморбідними станами та віковою деменцією. Для дітей ставка за пролікований випадок становитиме 8 735 гривень.

Послуги з психічної підтримки інтегровано до пакету первинної медичної допомоги. Всі заклади, які мають договір з НСЗУ, надаватимуть психосоціальну та психіатричну допомогу через центри ментального здоров’я та мобільні мультидисциплінарні команди. 

До переліку «Доступних ліків» додано 30 нових найменувань, зокрема для лікування серцево-судинних, ревматологічних та ендокринологічних захворювань. Загальний бюджет програми на 2025 рік – 6,6 мільярдів гривень.

У 2024 році у понад 200 тисяч українців вперше виявили онкозахворювання, що стало можливим завдяки програмі онкопревенції у межах медичних гарантій. Це особливо актуально у період війни, коли доступ до медичних послуг ускладнений.

«В програмі медичних гарантій в нас є послуги для ранньої діагностики злоякісних новоутворень.

Це послуги мамографії, гістероскопії, обстеження матки, езофагогастродуоденоскопії, колоноскопії, цистоскопії, бронхоскопії. За все це держава передбачила гроші в програмі медичних гарантій. Також у нас є новий пакет, який називається “проведення досліджень з радіоізотопною медичною візуалізацією та діагностикою”, тобто позитронно-емісійна комп’ютерна томографія.Це новий пакет медичної послуги в програмі медичних гарантій забезпечує українцям доступ до передових методів діагностики онкологічних захворювань, зокрема ПЕД-сканування.

Також нагадую, що усі лабораторні інструментальні дослідження щодо раннього виявлення раку безоплатні за направленням лікаря. Їх покриває програма медичних гарантій, і в разі виявлення ознак, що у пацієнта можливо розвивається рак, лікар направляє пацієнта на дообстеження і лікування до вузьких спеціалістів», — каже Мілютіна.

Якщо пацієнту безпідставно відмовляють в наданні безоплатної допомоги, Мілютіна радить записати прізвище, ім’я, по-батькові і посаду людини, що відмовила, і звернутися зі скаргою до керівника медичного закладу. Якщо скарга не подіяла, то далі треба звертатись до Національної служби здоров’я за коротким номером 16-77, або на електронну пошту [email protected].

«У нас є дашборд, ми аналізуємо скарги і дивимося, що і як відбувається в кожному закладі. Я рекомендую в тексті скарги зазначити якомога більше фактів.Це покращить комунікацію з закладом. Доказів, наприклад, вимагання коштів або відмови в наданні послуг, можна докласти чеки, фото, відео, імена. Ми не приймаємо анонімних скарг, тобто скарга може йти від конкретного пацієнта», — резюмує Вікторія Мілютіна.

Цей матеріал створено завдяки заходу в нашому пресцентрі.

Якщо ви хочете провести в нас свою зустріч, пресконференцію, дискусію абощо — напишіть нам у телеграм або на пошту.

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share