Фермери Харківської області мають можливість долучитися до нової програми підтримки, яка передбачає допомогу в протимінній діяльності та відновленні земель. Участь у програмі можуть взяти аграрії, що обробляють від 3 до 300 гектарів земель на території наступних громад: Балаклійська, Барвінківська, Вільхівська, Донецька, Ізюмська, Куньківська, Малинівська, Оскілівська, Печенізька, Роганська, Савинська, Слобожанська, Чкаловська, Чугуївська та Шевченківська.
Що передбачає програма?
Фермери, які братимуть участь у програмі, отримають допомогу в очищенні земель від вибухонебезпечних предметів, а також фінансову підтримку для реабілітації своїх господарств. Програма надає також ваучери на відновлення діяльності сільськогосподарських підприємств, що постраждали через бойові дії.
“Унаслідок дій російських окупантів, на Харківщині потенційно замінованими вважаються близько 570 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення. Харківська ОВА працює в тісній комунікації з міжнародними партнерами та профільними Міністерствами, аби прискорити процес розмінування. Вдячні партнерам за впровадження чергової важливої для нашого регіону програми, адже стабільна робота агропромислового комплексу — це запорука економічної безпеки області”, — зазначив Олег Синєгубов.
Як подати заявку?
Аграрії, що хочуть взяти участь у програмі, повинні надати низку важливих даних про свої земельні ділянки:
- Відсоток земель, які не обробляються через артилерійські обстріли.
- Кількість працівників господарства до та після лютого 2022 року.
- Відсоток пошкодженої бомбами поверхні.
- Відсоток зон забруднення.
- Частка ґрунтів, віднесених до земель загальнодержавного значення.
- Зв’язок ділянок з водозбірним басейном.
Також сільгоспвиробникам необхідно подати кадастрові номери постраждалих земель, які будуть зіставлені зі супутниковими знімками для точнішої оцінки ситуації.
Пріоритет у відборі
Пріоритет надаватиметься юридичним особам, що подали заявки. Це забезпечить прозорість і справедливість процесу відбору. Заявки на участь у програмі приймаються до 29 грудня 2024 року через Державний аграрний реєстр за посиланням.
Програма реалізується завдяки співпраці Міністерства аграрної політики та продовольства України з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) та Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП). Фінансова підтримка надається урядами Австрії та Канади.