Як відбувається рекрутинг на Харківщині

На Харківщині збільшується відсоток чоловіків старшого віку, що хочуть укласти контракт зі Збройними силами України. Про це на пресконференції в пресцентрі «Накипіло» повідомив заступник начальника відділу рекрутингу та комплектування Харківського обласного ТЦК та СП Олег Щирський.

«Чомусь у нас думають, що, всі, кого ми відбираємо, йдуть в штурмовики. Але є дуже багато спеціальностей, які потрібні нам і в тилу. Приходять чоловіки, які проходили колись строкову службу ще у 80-х роках, у 90-х. Вони думають, що нікому не потрібні. Але після того, як вони поспілкувалися з представниками військових частин, наприклад, 43 окремої механізованої бригади, виявляється, що там потрібен начальник складу, техніки, слюсарі, які будуть займатися ремонтом техніки», — сказав Щирський.

Людина, яка хоче укласти контракт зі Збройними силами, має спочатку обрати частину, у якій вона буде проходити службу, та військову спеціальність. Це можна зробити в «Дії», на сайтах «Work.ua», «Робота.ua», «OLX.ua», «Lobby X» та в додатку «Резерв+». Також можна звернутися до рекрутингових центрів на базі Центрів надання адміністративних послуг — у Харкові їх працює два.

Після подачі заявки та спілкування з представниками центру рекрутингу або військової частини рекрут відправляється до районного центру комплектування і соціальної підтримки. Там кандидат проходить військово-лікарняну комісію, та професійно-психологічний відбір, співробітники ТЦК та СП заводять його особову справу. Далі рекрут відправляється або в навчальний центр, або у військову частину.

«Генеральним штабом визначено, що у нас людей, які проходили військову службу менше як десять років тому, можна направити безпосередньо до військової частини. Тобто їм не потрібно проходити додаткові навчання.

заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи 43 бригади Сергій Скиданов та заступник начальника відділу рекрутингу та комплектування Харківського обласного ТЦК та СП Олег Щирський. Фото: Віктор Пічугін

Люди, які не проходили військову службу, це першочергово стосуються молоді, людей до 25 років, або військовозобов’язаних, які не служили взагалі, спочатку направляються до навчальних центрів. В навчальному центрі вони проходять базову загальну військову підготовку», — додав Олег Щирський.

Зі Збройними силами можна укласти строкові контракти, або до оголошення демобілізації. Рекрути віком від 18 до 25 років, або ті, що мають медичну освіту, можуть укласти свій перший контракт терміном на рік. Військовослужбовці, яких приймають на посади рядового складу, укладають контракт на три роки, на сержантські та старшинські посади — від трьох до п’яти років, на офіцерські посади — від року до  десяти.

Рекрутингові групи 43 окремої механізованої бригади, яка воює на Куп’янському напрямку, супроводжують рекрута на всьому шляху до військового підрозділу. Про це каже заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи бригади Сергій Скиданов.

заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи 43 бригади Сергій Скиданов Фото: Віктор Пічугін

«Рекрутингова група його зустріне, все йому розкаже і проведе. Рекрут в частині пройде співбесіду, отримає два екземпляри майбутнього контракту. Далі він їде в ТЦК, де знаходиться на військовому обліку й оформлює документи.

Далі його ведуть під нашим пильним контролем. Ще раз хочу наголосити, як призов по мобілізації напряму до військової частини, так і прийняття на військову службу за контрактом контролюється представниками рекрутингової групи 43 ОМБр. Це унеможливлює направлення рекрута керівником ТЦК в інші військові частини», — каже Сергій Скиданов

Цей матеріал створено завдяки заходу в нашому пресцентрі.

Якщо ви хочете провести в нас свою зустріч, пресконференцію, дискусію абощо — напишіть нам у телеграм або на пошту.

Читайте також

Total
0
Share