Майже п‘ять тисяч вимушених переселенців подали заявки на грошову допомогу для оплати комуналки за опалення від благодійного фонду «Посмішка ЮА». Перші виплати очікуються до кінця місяця і триватимуть протягом грудня.
«Сума передбачена стандартно для всіх, вона вирахувана з вартості гігавата тепла. У різних регіонах ця сума різна, відповідно і сумі (розмір допомоги різний. Якщо ми говоримо про Харків, то розмір допомоги даний момент саме для Харкова сума складає 12 233 гривні. Виплата одноразова, людина отримує всю суму і самостійно розподіляє її по сезону», — розповів в етері Радіо «Накипіло» координатор проєкту «Допомога вразливим категоріям населення у підготовці до зимового періоду» Дмитро Кармазін.
Допомога передбачена також для тих хто проживає у гуртожитках та шелтерах за умови, якщо людина може довести факт того, що самостійно оплачує комунальні послуги там де проживає. Наприклад, якщо така умова прописана в договорі аренди.
Перед нарахуванням допомоги благодійники перевірять, чи не отримує людина аналогічну допомогу від інших фондів або організацій. Для цього є єдина електронна база.
«Під час реєстрації людина надає персональні дані для перевірки на дедублікацію це процедура, коли благодійні фонди перевіряють, чи не отримувала людина аналогічну допомогу в інших БО. Мета цього заходу щоби охопити якомога більше людей, щоби не вийшло так, що одна людина отримує допомогу з трьох джерел, а інша, яка так само потребує допомоги, не отримує нічого».
Реєстрація учасників програми допомоги завершилася у жовтні. Податися на неї могли люди зі статусом ВПО, зокрема: одинокі голови домогосподарств, жінки, які є головними доглядальницями у сім’ї, люди з інвалідністю, хронічними хворобами та тяжкими захворюваннями, мешканці віком від 60 років, сім‘ї з трьома і більше дітьми, родини, в яких є людина, що втратила роботу з лютого 2022 року, домогосподарства на обліку в територіальному центрі.
Крім Харкова програма грошової допомоги на обігрів оселі покриває Запоріжжя, дві громади на Донеччині та дві — у Дніпропетровській області.
Як повідомляє міськрада, станом на 1 листопада в Харкові зареєстровані 202,2 тисячі людей зі статусом внутрішньо перемішених осіб.
За даними Інтегрованої системи обліку інформації про ВПО, майже 186 тисяч людей отримали цей статус після 24 лютого 2022 року. Переважно це мешканці Харківської та Донецької областей.