Чи відмовляться українські школи від медалей

Традиція нагородження кращих учнів золотими та срібними медалями в українських школах може добігти кінця. Комітет освіти, науки та інновацій ВРУ визнав недоцільним виготовлення медалей за кошти держбюджету. Про це на своїй сторінці у Facebook написала народна депутатка України Наталія Піпа.

«За 5 років було виготовлено більше 66 тисяч медалей. У 2024 році виготовили вдвічі більше, ніж у 2020, хоча рівень знань і кількість учнів зменшилися. Робимо висновок, що кількість медалей не відображає якості освіти», — йдеться у повідомленні.

Воно викликало бурхливу реакцію, оскільки для багатьох поколінь українців медаль була символом успіху та визнання досягнень.

Прихильники скасування медалей аргументують свою позицію тим, що така система заохочення є застарілою та несправедливою. Вони кажуть, що надмірна конкуренція за медаль може призводити до стресу учнів, а критерії оцінювання не завжди є об’єктивними. 

Коментарі під постом Наталії Піпи: 

  • «Цікаво мені чому такий спротив у коментарях? Хтось колись дітей питав навіщо вони ходять до школи. Заради медалі? Чи, щоб догодити медаллю батькам? Здобувати знання та вміти їх застосовувати — це справжня медаль».
  • «І правильно! Бо дуже часто медалісти не можуть здати ЗНО/НМТ».
  • «Скасуйте ці медалі раз і назавжди. Не може учень на високий бал вчити всі предмети».

Противники цього рішення вважають, що медаль є важливим стимулом для навчання і доказом власних здібностей. Вони побоюються, що скасування медалей може демотивувати учнів. Крім того, на їхню думку, відсутні ефективні альтернативи, які могли б замінити медалі як форму визнання досягнень.

Коментарі під постом Наталії Піпи: 

  • «Для багатьох це була додаткова мотивація до навчання, і замість того, щоб переглянути систему з медалями та її підкоригувати, вирішили відмінити. Завжди легше повністю скасувати щось, ніж переробити на людський лад. Повністю не погоджуюсь».
  • «Чекаю в гості з поясненнями дитині, яка працювала всі 11 років, що вона в кінці року не отримає медаль, коли до нього всі в родині були медалістами. Заберіть в дітей черговий стимул і вже точно їх не побачите в Україні».
  • «Медалі в школах мають бути збережені, так як дійсно додають мотивацію навчатись, це як подяка випускнику за його старанність у школі, за недоспані ночі, за хвилювання, працю та витрачені нерви».

Початково у держбюджеті на 2025 рік був запит на закупівлю золотих медалей на понад чотири мільйони гривень, срібних — на понад мільйон гривень. Важливо зазначити, що останні роки медалі не дають жодних переваг при вступі до вишу.

Яка система заохочення школярів працює за кордоном?

В американських школах не практикується централізована система нагородження медалями. Замість цього кожна школа самостійно визначає форми заохочення учнів. Це можуть бути почесні грамоти, сертифікати, стипендії або участь у спеціальних програмах. А у багатьох країнах Західної Європи наголос робиться на розвитку індивідуальних здібностей кожного учня та на його загальному розвитку.

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share