Підземні школи, повернення вчителів, уроки для першачків і дошкільнят: головне про навчальний рік

За кілька днів розпочнеться новий навчальний рік. У пресцентрі «Накипіло» директорка департаменту освіти міської ради Ольга Деменко розповіла, як Харків до нього підготувався. 

Цьогоріч майже 103 тисячі учнів розпочнуть навчання, із них 53 тисячі перебувають у місті. До перших класів зараховано понад п’ять тисяч дітей, це на дві тисячі менше, ніж торік. 

«Майже 25% — це першачки. Їм даємо “зелене світло”, бо це діти, у яких зараз формується ставлення до навчання, мотивація, соціалізація, робота в колективі, виявлення здібностей і талантів, а також лідерських якостей. Це неможливо пропустити», — сказала чиновниця. 

До міста повертаються вчителі. Нині в Харкові перебувають 75% педагогів, на 15% більше, ніж минулого року. Дефіциту кадрів наразі немає.

Пресконференція «Накипіло». Новий навчальник рік

З 1 вересня оффлайн запрацюють шість метрошкіл, два протирадіаційних укриття та одна підземна школа. Усі ці заклади приймуть понад п’ять тисяч учнів. Від нового навчального року функціонуватиме ще одна метрошкола, місце розташування якої поки не повідомляють. До навчання в ній долучиться ще 800 дітей. 

Ольга Деменко запевняє, що відключення світла не сповільнять і не зупинять навчальний процес, тому що в метро є резервні точки живлення.

Зараз у Харкові будують ще три метрошколи в Основ’янському, Шевченківському та Новобаварському районах, де зможуть навчатися понад дві тисячі школярів. Роботи планують завершити до грудня. 

За кошти держбюджету планують звести ще три підземні школи. Сума становить 345 мільйонів гривень, як тільки кошти надійдуть — розпочнеться будівництво. 

«Вже є проєктно-кошторисна документація, експертиза, заклади. Тобто процедурні питання вирішені, школи визначені. Чекаємо, аби тільки надійшли кошти, — й одразу розпочнемо будівництво. Як-то кажуть: від слова до діла».

Директорка департаменту освіти зазначила, що у місті більше немає загальноосвітніх шкіл. Кожен навчальний заклад Харкова отримав статус ліцея, гімназії чи початкової школи: 

«Маємо всього 184 навчальних закладів, із них — 132 ліцеї, 45 гімназій та сім початкових шкіл». 

Деменко підкреслила: важливим є розвиток української мови. Відповідну програму створювали пів року. 

«Я вважаю, це дуже важливо. Уже перевірили, що ми — незламні, справжні патріоти, але хтось ще подейкує, що мова в нас не така, як хотілося б. Але ж ми розуміємо, що справа не в діалекті, справа — у патріотизмі, рішучості та в тому, який внесок ми робимо для перемоги України».

Також на пресконференції обговорювали питання дошкільної освіти. У другій половині вересня понад тисяча дошкільнят зможуть відвідувати заняття в метрошколах.

«Ми спробували працювати з дошкільнятами в метрошколі. Від січня 2024 року до липня ми охопили 760 малюків п’яти-шести років. Це була безпрецедентна акція підготовки дітей до школи. Працювали на вихідних, тобто приміщення метрошколи не пустувало. Цей експеримент удався, батьки задоволені. Робота у цих школах продовжиться, але тільки з дошкільнятами, дітей трьох-чотирьох років ми охопити не зможемо», — зауважила Ольга Деменко. 

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share