Нині в Україні, зокрема й на Харківщині, нестабільна епідситуація. Це пов’язано з підвищеними показниками різних хвороб, таких як: сальмонельоз, шигельоз, сказ, менінгіт, гострий хронічний гепатит В і хронічні гепатити В і С. Зростають показники захворюваності на гострі кишкові інфекції, кашлюк і хворобу Лайма. В нашій області, без урахування грипу та ГРВІ, найпоширенішими є кашлюк, кір і сказ.
Із чим це пов’язано?
- погіршення санітарно-побутових норм,
- недотримання правил особистої гігієни,
- відмова від щеплень,
- бойові дії на території Харківщини.
Про це на сьогоднішньому брифінгу розповіли директорка Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Любов Махота й заступниця генерального директора Харківської обласної інфекційної лікарні Валентина Маслова.
Також на Харківщині фіксують зростання захворюваності на Covid-19
«Від початку серпня кількість лабораторних досліджень збільшилася, також збільшилася кількість позитивних результатів. Якщо у червні ми мали 6% позитивних результатів із досліджених, то на початку серпня ця цифра становить 30%, а то і майже 40», — повідомила Любов Махота.
Нині на стаціонарному лікуванні перебуває 67 дорослих пацієнтів, троє з них — у важкому стані. Вони знаходяться на штучному вентиляційному диханні. Також на лікуванні перебуває 22 дитини.
Нагадуємо, симптоми COVID-19 можуть варіюватися від легких до важких і проявлятися через 2–14 днів після зараження. Основні симптоми такі:
- лихоманка,
- кашель,
- утруднене дихання,
- втома,
- втрата смаку та нюху,
- біль у м’язах і суглобах,
- головний біль,
- біль у горлі,
- закладеність носа, нежить,
- діарея, нудота, блювання.
У деяких випадках COVID-19 може призвести до серйозних ускладнень: пневмонії, тромбозів, гострого респіраторного синдрому.
Аби знизити ризик захворіти, варто не нехтувати щепленнями і вакцинаціями. Це можна зробити безкоштовно, звернувшись до сімейного лікаря.
Нового виду коронавірусу FLiRT, який фіксується у Києві, у межах нашої області немає.
Відомо про 2 081 хворого на гострі респіраторні вірусні інфекції з 12 до 18 серпня на Харківщині. Рівень захворюваності в області зростає. Та якщо порівнювати з епідсезоном, який розпочнеться за шість тижнів, рівень захворюваності наразі низький.