«Харків: (не)релокована культура» їде у Франківськ

З 12 по 15 вересня культурні інституції, заклади й діячі з Харкова майже в повному складі переїдуть до Івано-Франківська. Це відбудеться у межах проєкту «Харків: (не)релокована культура». Деталі про заплановані заходи у вечірньому етері на Радіо «Накипіло» розповіли кураторка проєкту Ольга Байбак і член команди, актор театру й ведучий програми «Накипіло вдень» Кирило Лукаш.

Організатори проєкту планують продемонструвати різноманітність харківської культури не тільки колегам і жителям Івано-Франківщини, але й тим людям, які переїхали до цього регіону після початку повномасштабного вторгнення. 

«Коли ми обговорювали, як підтримати Харків, дійшли висновку, що в нинішніх умовах харківські театри позбавлені можливості працювати у звичному режимі. Тому нам дуже хотілося підтримати колег із театрального сектору та зробити якийсь проєкт для них. Потім визначилися, що якщо представляти харківську культуру десь в іншому регіоні, в іншому місці, то потрібно показати не тільки театральний зріз. Звісно, що всю культуру неможливо представити, але ми запланували кілька програм — це і літературний Харків, і Харків візуального мистецтва», — розповіла Ольга Байбак. 

Що стосується вибору міста для релокації, то координаторка проєкту зазначила, що Національна спілка театральних діячів тісно співпрацює з Івано-Франківськом. Окрім того, не останню роль відіграло й те, що в цьому місті відбувається чимало фестивалів. 

«Я люблю проєкти, які “зшивають” Україну. Мені страшенно подобаються проєкти з мостами між Заходом і Сходом. Тому для мене, окрім того, що Харків матиме змогу презентувати себе так, відрекомендувати себе в Івано-Франківську, місто матиме змогу зробити певний подарунок і тим людям із Харкова, показавши те, що відбувається тут. До того ж ми хочемо поділитися атмосферою Харкова. Мені страшенно подобається, що цей проєкт вийшов за межі театру, він справді кроссекторальний: і літературний, і художньо-візуальний. І це надзвичайно правильно, тому що якраз усе це й робить Харків», — пояснив Кирило Лукаш.

Організатори сподіваються, що під час заходів проєкту «Харків: (не)релокована культура» їм удасться встановити нові контакти для подальшої співпраці в інших площинах. У межах проєкту заплановано панельну дискусію, що, на думку організаторів, створить умови для налагодження творчої співпраці.

Коротка програма фестивалю

12 вересня

12:00 — Відкриття виставки «Антитекст», кураторська екскурсія Тетяни Ігошиної. Виставка працюватиме до 15 вересня

  • 13:00 — Відкриття виставки фоторобіт Олександра Осіпова «Харків: (не)релокована культура (22-24)». Локація: Франківський драмтеатр (фоє першого поверху).
  • 13:00 — Відкриття виставки фотокопій дитячих робіт студії Aza Nizi Maza. Локація: Франківський драмтеатр (фоє першого поверху). 
  • 16:00 — Програмна дискусія «Валізи з досвідом: внутрішня міграція як стимул для розвитку. Тривалість: 90 хвилин. Локація: Франківський драмтеатр, сцена на сцені. Вхід вільний (реєстрація).
  • 18:00 — Вистава «Нехай щастить» Харківського академічного українського драматичного театру ім. Т. Шевченка. Локація: Франківський драмтеатр, камерна сцена. Квитки коштують 250 гривень, можна придбати за посиланням.

13 вересня

  • 16:00 — Панельна дискусія «Складні ідентичності міста: дослідження через мистецтво». Під час дискусії буде кінопоказ та обговорення фільму «Що нам робити з цими будівлями». А ще буде презентація проєкту «Іменем міста», створеного ЛітМузеєм та харківськими митцями. Локація: підземний перехід «Ваґабундо». Вхід вільний, потрібно зареєструватися.
  • 19:00 — Еротична радіовистава «Місто» Харківського академічного драматичного театру. Локація: Франківський драмтеатр, камерна сцена. Тривалість: 120 хвилин. Квитки коштують 250 гривень, їх можна придбати за посиланням.

14 вересня

  • 13:00 — Презентація книги «Пес Патрон і Великий Т», зустріч з авторкою Юлітою Ран, автографсесія. Локація: Театр ляльок імені Марійки Підгірянки. Вхід вільний.
  • 16:00 — Літературна дискусія з презентацією книг видавництва VIVAT «Намисто історій: хто вив‘язує вузлики». Тривалість: година. Вхід вільний, потрібно зареєструватися.
  • 18:00 — Ukrainian horror «Калинова сопілкова» від Харківського академічного театру ляльок ім. В.А. Афанасьєва. Тривалість: 60 хвилин. Локація: Театр ляльок ім. Марійки Підгірянки.
  • 18:00 — Концертна програма «Харків. Настання». Тривалість: 100 хвилин. Локація: Філармонія імені Іри Маланюк.

15 вересня

  • 12:00 / 14:00 — Харківська історія воєнної весни «Жираф Монс» від Харківського академічного театру ляльок ім. В.А. Афанасьєва. Локація: Театр ляльок імені Марійки Підгірянки. Режисерка і авторка інсценівки — Оксана Дмітрієва, художник — Костянтин Зоркін, композиторка — Катерина Палачова. Тривалість: 45 хвилин.
  • 13:00 — Презентація книг «Дивна весна» та «Жираф Монс», зустріч з автором Олегом Михайловим. Тривалість: 60 хвилин. Казки читатиме дітям акторка Франківського національного драмтеатру, заслужена артистка України Надія Левченко. Локація: Театр ляльок імені Марійки Підгірянки. Вхід вільний.
  • 17:00 — Перформативно-фізична моновистава «Хтось такі як я» від Харківського театру «Нафта». Тривалість: 75 хвилин. Локація: Франківський драмтеатр, камерна сцена.
  • 19:00 — Музична сюрреалістична трагікомедія «Веселка на Салтівці» від Харківського театру «Нафта». Тривалість: 60 хвилин. Локація: Франківський драмтеатр, сцена-підвал
Афіша Харків (не)релокована культура

Читайте також

Total
0
Share