25 глиняних виробів, натхненних кожною областю України та Кримом. У Харкові відкрилася експозиція «Виставка керамічних робіт». Ідея виставки — показати можливості та різноманіття роботи з глиною.
Різноманітні вази, глечики та інші предмети декору виготовили майстрині студії Wednesday Ceramic. Ідея в мисткинь виникла цього квітня під час блекауту, а на реалізацію витратили приблизно два місяці.
«Автор кожної роботи обирав для себе той регіон, який був до душі, досліджував, шукав натхнення і реалізовував це в предмет. Когось надихають художники, митці, артисти, когось — орнаменти, інших — історія або сучасність. Таким чином в нас вийшло 25 зовсім різних ескізів. Ми маємо роботи інтерпретації українських художниць Поліни Райко, Марії Примаченко, Катерини Білокур. Також ми маємо орнаментику язичницьких часів», — розповідає Тетяна, засновниця студії Wednesday Ceramic.
Для виготовлення глиняних предметів декору майстрині використовували три техніки
«Є роботи, виконані на гончарному колі. У фільмах часто показують, як на колі сидиш та крутиш предмет. Є робот, зроблені без жодних інструментів, крім рук. Також використовували проміжну техніку, коли ми розкатуємо глину і потім збираємо в предмет. Це називається техніка роботи з пластом», — додає майстриня.
Харківщину представляє глек, натхненний Салтівською культурою. За словами Тетяни, він зроблений у найскладнішій техніці. Прототип виробу історики відносять до VII-IX століття.
«Салтівська культура — це культура, яка прийшла до нас з Азії. Хазари були дуже войовничі. За деякими теоріями, від них пішли козаки, за деякими теоріями їх підкорили печеніги, коли прийшли з християнською релігією. Але однозначно відомо, що хазари були винахідниками техніки декорування глини, яка називається лискування», — розповідає керівниця студії.
Для створення глека на колі крутять окремо п’ять деталей: тіло, носик тощо. Так само окремо накладається аплікація.
«Мені хотілося звернути увагу, що в нашому регіоні завжди були особливі техніки в реалізації, в тому числі і в кераміці. Ми крутили на колі своїм власним методом, який трошечки відрізнявся від інших регіонів. Ми лискували поверхню камінцями для того, щоб вона була гладенька, і на нашій території робили складені предмети. На той час це складний винахід», — говорить Тетяна.
Виставка завершується 8 липня. Охочі можуть придбати будь-яку роботу. Усі кошти з виставки перерахують на підтримку ЗСУ.
Експозиція відкрита з 12:00 до 19:00 в галереї Halash (провулок Театральний 21/23).