Декларація Саміту миру: хто підписав

Опублікований список тих, хто підписав спільне комюніке Саміту миру. У списку — 80 країн та чотири організації.

Серед підписантів — Європейський Союз, Південна Корея, Сполучені Штати Америки, Ірак.

Фото: Дмитро Лубінець

Омбудсман Дмитро Лубінець зауважив, що це означає прихильність суверенітету України, діяльність ЗАЕС під повним українським контролем, неприпустимість нападів на торгові судна у морях, що омивають країну, заклик до репатріації полонених за формулою «всіх на всіх» та безумовне повернення українських дітей.

Напередодні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив журналістам, що текст декларації збалансований, а принципові для України пункти враховані.

Серед тих, хто не підтримав поки комюніке, — Індія, Бразилія, Саудівська Аравія, Таїланд, Мексика, повідомляє «Радіо Свобода».

Про що йдеться в комюніке Саміту миру

В опублікованому тексті декларації визнається, що «війна російської проти України продовжує спричиняти масштабні страждання людей та руйнування, а також створювати ризики та кризи з глобальними наслідками для світу».

Також у комюніке задеклароване спільне бачення щодо трьох аспектів:

  • Будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю. Українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька атомна електростанція, повинні працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ та під її наглядом. Будь-яка загроза або використання ядерної зброї в контексті війни в Україні є недопустимими.
  • По-друге, глобальна продовольча безпека залежить від безперебійного виробництва та постачання продуктів харчування. У зв’язку з цим вільне, повне та безпечне торговельне судноплавство, а також доступ до морських портів на Чорному та Азовському морях є надзвичайно важливими. Напади на торговельні судна в портах і на всьому маршруті, а також на цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними. Продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю. Українська сільськогосподарська продукція має безпечно та вільно постачатися зацікавленим третім країнам.
  • По-третє, усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. Усі депортовані та незаконно переміщені українські діти та всі інші українські незаконно утримувані цивільні особи мають бути повернуті в Україну.
Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share