Майже 600 тисяч гектарів землі заміновано в Харківській області. Через бойові дії аграрії зможуть працювати на 68% посівних площ від загальної кількості. Це на 3,5% більше, ніж у 2023 році. Якщо порівнювати з довоєнним рівнем, це майже на третину менше.
«Це замінована земля або земля, яка є в зоні прикордонних громад півночі та сходу області, де з огляду на бойові дії і межу з агресором, робота, в принципі, неможлива», — зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов.
Він повідомив, що зерновими культурами буде засіяно 610 тисяч гектарів. Це на 10% більше показника 2023 року. Технічні культури — 557 тисяч гектарів. Картопля й овочеві — 70 тисяч гектарів. Кормові культури — 40 тисяч гектарів.
«Фактична ціна двох наших ключових культур — пшениця й соняшник — майже вдвічі менша, ніж до 2022 року. При цьому логістика зросла в у 3–5 разів. І при цьому маємо ще і затримку фактично в перетині кордону з огляду на складнощі, які є у транспортуванні зерновим коридором — портами, плюс черги на кордонах», — зазначив Євген Іванов.
Найбільше ярими зернобобовими культурами засіяно площі Богодухівського, Красноградського та Лозівського районів. Вони не були в окупації, і там немає замінованої землі, окрім невеликої частини Богодухівського району, зокрема Золочівської громади.
«Є працюючі господарства навіть в три–п’ятикілометрових зонах на півночі Богодухівського району. У нас більше 30 випадків підриву сільськогосподарської техніки на полях через міни. Є загиблі, є поранені, — відповідно, 27 осіб», — зазначив пан Євген.
За оперативними даними районних військових адміністрацій, від агресії російської федерації постраждало понад 630 господарств. Найбільше — 218 господарств в Ізюмському районі. Окупанти знищили або вкрали майже 1100 одиниць під час окупації наших територій. І досі 2% території Харківщини захоплені ворогом.