Скільки можуть тривати вимкнення світла у Харкові: прогнози «Укренерго»

Енергетикам може знадобитися до двох тижнів, аби мешканці міста жили без віялових знеструмлень.

У фахівців є чіткий план, що робити для покращення ситуації, розповів на брифінгу голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. Наразі вистачає спецтехніки, бригад та обладнання, але ремонт потребує часу. 

«Досить важко гарантувати конкретні терміни. Ми говоримо про орієнтовний період у 7–10 днів, можливо до двох тижнів, коли енергетики зможуть відновити в повному обсязі нормальне енергопостачання міста. Тут треба сказати, що це за умови, що не буде нових масштабних руйнувань», — зазначив Кудрицький.

Володимир Кудрицький. Скриншот із трансляції Kharkiv Media Hub

Після того, як населення забезпечать повністю світлом, «Укренерго» працюватиме над тим, щоби максимально зняти обмеження для промисловості.

Про завдані збитки енергосистемі Харківщини

За словами Кудрицького, енергетики спробують відновити всі електростанції, які рф атакувала в Україні 22 березня. Проте він не уточнив термін, коли буде можливо повернути в роботу ТЕЦ-5, яка живила місто.

Він додав, що військові рф хотіли знищити всі основні енергооб‘єкти, які живлять місто. Це підстанції «Укренерго», які передають електрику з української мережі в міські, а також електростанції, які генерують енергію.

«Масштаб руйнувань вражає, як і кількість засобів ураження. Були дуже складні перші день-два, коли треба було паралельно розбирати завали та шукати схеми постачання електроенергії в місто. Можна сказати, що первинною задачею — заживлення критичної інфраструктури і подання електроенергії населенню, хоч і за графіком, — ми впоралися», — сказав Кудрицький.

Збитки енергосистеми ще оцінюють. Попередньо, тільки на відновлення підстанцій «Укренерго» потрібно буде десятки мільйонів євро, відновлення електростанцій може коштувати більше.

Енергосистема потребуватиме допомоги від міжнародних донорів, багато країн вже відгукнулися, заявив голова правління «Укренерго». 

Чи покращується ситуація

Вночі 26 березня диспетчерський центр «Укренерго» не обмежували електропостачання в місті. Кудрицький назвав позитивним сигналом. Він зазначив, що обмеження вводили лише вдень, коли зростає споживання.

На вихідних очікують, що графіки відключень можуть стати «м‘якішими». Зокрема через те, що споживання буде меншим, ніж у будні.

Про захист енергооб’єктів

Без укріплення елементів наслідки масованої атаки та час на відновлення могли бути значно більшими на Харківщині.

«Комплексне рішення по енергооб’єктах полягає у комбінації активного захисту — протиповітряної оборони, та пасивного захисту — інженерних укріплень, які можуть змінімізувати ризик ушкодження “шахедами”, ракетами, які прорвуться через ППО та долетять до об’єктів. Тобто це така комбінація, не можна покладати виключно на захист на цих об’єктах», — зазначив Володимир Кудрицький.

Він також пояснив, як саме укріплюють об’єкти енергетики.

«Розуміючи, що повністю захисти енергооб’єкт неможливо та й недоцільно, ми захищаємо критичні вузли. Рішення, які ми застосовуємо, є унікальними, вони розроблені та застосовуються тільки в Україні на об’єктах “Укренерго”».

Відключення світла у місті можуть не співпадати із графіком, який раніше опублікувало «Харківобленерго». Енергетики працюють, аби повноцінно повернути світло в оселі, та одночасно не допустити перевантажень мережі. Адже це може вивести з ладу обладнання та спричинити нові аварії.

Пресслужба «Обленерго» просить поставитися з розумінням до незручностей і не перевантажувати колцентри підприємства та міської служби 1562 повідомленнями про те, що світло вимикають не за розкладом. 

У ніч з 21 на 22 березня росія завдала масштабних ударів ракетами та безпілотниками по енергетичній інфраструктурі у різних регіонах України. Це була наймасштабніша атака по енергосистемі Харківщини. Зокрема, російські удари практично зруйновали ТЕЦ-5, яка живила місто. Щоби стабілізувати систему, в Харкові запровадили графіки відключення світла. 

Потяги в харківському метро курсуватимуть частіше в години пік

 

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share